Понеділок, 4 Грудня, 2023

У Android 12 буде простіше користуватися сторонніми магазинами додатків

Хоча для Android існують десятки альтернативних магазинів додатків, більшість користувачів знає лише один – Google Play. Адже Google зробив так, щоб лише Google Play вважався єдиним прийнятним варіантом, а встановлення програм з іншого магазину вимагало додаткових дій. Однак нині Google під прицілом антимонопольних органів багатьох країн за свою політику у Google Play. З’явилася інформація, що в Android 12 компанія може пом’якшити використання сторонніх магазинів додатків.

У своєму блозі Google повідомив, що спростить установку додатків з альтернативних маркетів у Android 12. Ця ОС має вийти наступного року. У компанії кажуть, що спрощення установки зі сторонніх маркетів відбудеться таким чином, щоб не компрометувати вже наявні елементи безпеки в ОС.

Google згадав, що більшість смартфонів Android вже постачається з двома магазинами додатків. Це Google Play та Galaxy App Store від Samsung.

Майже одночасно з цим Google оголосив про обмеження свободи використання платіжних систем додатками. Програми повинні використовувати платіжне рішення Google, кожна транзакція в якому вимагає 30%. Крупні компанії, такі як Netflix чи Spotify, пропонували користувачам сторонні платіжні рішення, щоб не сплачувати ці 30%.

Нещодавно група відомих компаній-розробників мобільних програм та ігор об’єдналися проти політики Apple та Google. Серед учасників – Spotify, Epic, Match Group, Basecamp.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися