Середа, 6 Грудня, 2023

У Chrome OS вбудують підтримку віртуальних карток eSIM

Операційній системі Google, яка майже повністю залежить від доступності інтернету, буде легше залишатися постійно онлайн. Google планує вбудувати в неї підтримку віртуальних карток eSIM. Проект поки що знаходиться в розробці та називається Hermes.

Hermes відповідатиме за доставку повідомлень між пристроями з чіпами eSIM та серверами мобільного оператора. Для комунікації він використовуватиме відповідні профілі, які можна буде завантажити. Hermes також дозволить шукати сервіси від нових постачальників.

Технологія віртуальної SIM-картки (eSIM) дозволяє пристроям під’єднуватися до мобільних мереж та перемикатися між ними без необхідності використовувати фізичну картку для кожного оператора. Цей проект активно просуває асоціація GSMA, яка відповідає за розвиток мобільного зв’язку в глобальному масштабі. Хоча кілька місяців тому проект без чітких пояснень призупинили. Підтримка eSIM з’являється в дедалі більшій кількості гаджетів, наприклад, її мають Google Pixel 2 та Pixel 2 XL, iPad Pro, Apple Watch Series 3 LTE, ZTE Quartz.

Chrome OS є операційною системою від компанії Google, розробленою для пристроїв на процесорах ARM або x86. Вона побудована на гібридному ядрі, основу якого складають Linux та служби від компанії Google. Вихідний код системи було відкрито 19 листопада 2009 року як проект Chromium OS. Перші гаджети, які поставляються в комплекті з Google Chrome OS, з’явилися у другій половині 2011 року.

Система використовує браузер Google Chrome, який є основним робочим інструментом. Головною особливістю ОС є домінування веб-додатків над локальними програмами. Завдяки цьому вдається знизити вимоги до апаратних ресурсів машин на базі Chrome OS, оскільки значна частина обчислювального навантаження відправляється інтернетом на віддалені сервери Google.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися