У деяких країнах Whatsapp став головним джерелом новин

новинна служба Whatsapp користується особливою популярністю в Чилі, Сінгапурі, Гонконзі, Іспанії, Туреччині

WhatsApp у певних регіонах планети змінює свою спеціалізацію. Окрім послуг зі спілкування цей месенджер стає в таких країнах головним джерелом новин. Це показало дослідження Інституту Рейтера з вивчення журналістики, в якому взяли участь серед 71 805 респондентів із 36 країн.

WhatsApp

Майже 47% опитаних відповіли, що свіжі новини вони дізнаються із соціальної мережі Facebook. Це суттєва цифра, але проти минулого року вона стала меншою. Причиною став месенджер Whatsapp, який для 15% респондентів став головним джерелом свіжої інформації. В окремих країнах месенджер став особливо популярним способом дізнаватися новини: більше половини респондентів у Малайзії і 46% у Бразилії використовують його саме для цього. Також новинна служба Whatsapp користується особливою популярністю в Чилі, Сінгапурі, Гонконзі, Іспанії, Туреччині.

Експерти пояснюють, що люди починають вдаватися до чату, щоб дізнатися новини, з двох основних причин. По-перше, часто оператори стільникового зв’язку додають безплатний трафік WhatsApp в свої інтернет-пакети. По-друге, людей приваблює технологія кінцевого шифрування. Вона, наприклад, робить цей інформаційний канал найкращим вибором у таких місцях, як Гонконг і Туреччина, де небезпечно відкрито висловлювати антиурядові настрої.

Окрім цього, Facebook втрачає свій авторитет надійного джерела новин через поширення фейкових матеріалів. Соцмережа вживає заходів із видалення подібних статей, але, кажуть експерти, вони суттєво запізнюються. До того ж Facebook відрізняється досить жорсткою модерацією, видаляючи публікації і блокуючи акаунти.

До речі, найближчим часом користувачі месенджера WhatsApp зможуть пересилати файли будь-якого типу. Їх також можна буде відправляти не лише окремим контактам, а й групам.

Нинішні версії месенджера WhatsApp дозволяють користувачам пересилати один одному файли всього декількох типів, а саме – документи Word, Excel, PDF і слайди PowerPoint. Такі файли мають розширення csv, doc, docx, pdf, ppt, pptx, rtf, txt, xls, xlsx.

Поки що нова функціональність проходить стадію закритого тестування для обмеженої кількості користувачів. Після її введення користувачі iOS і Android зможуть пересилати файли розміром до 128 і 100 МБ відповідно. Веб-версія буде підтримувати файли розміром до 64 МБ.