Opera вбудувала захист від майнерів криптовалют також у мобільний браузер

Для захисту від майнерів в Opera для Android та Opera Mini в налаштуваннях потрібно лише активувати вбудований блокувальник реклами

Невдовзі після того, як Opera захистила користувачів свого десктопного браузера, вона надала захист мобільним юзерам. Активувавши відповідний перемикач, вони можуть бути спокійними, що процесор їхнього смартфона працюватиме лише над відображенням веб-сторінки та не видобуватиме невідомим людям криптовалюту.OperaЗа підрахунками Opera, відкрита веб-сторінка з майнером може «з’їсти» до 4,5 годин автономної роботи мобільного, якщо її не закрити. Підвищене енергоспоживання відбувається через те, що процесор завантажений на 100% математичними обчисленнями хешів для видобутку криптовалют. Це також може призвести до перегріву мобільного гаджета.

Для захисту від майнерів в Opera для Android та Opera Mini в налаштуваннях потрібно лише активувати вбудований блокувальник реклами. Перевірити його працездатність можна, відвідавши спеціально створену тестову сторінку www.cryptojackingtest.com.

У настільній версії браузера захист від майнінгу з’явився починаючи з версії Opera 50. Активувати його також потрібно в налаштуваннях.

Кілька місяців тому стало відомо, що веб-ресурси почали випробовувати новий спосіб заробітку – видобування криптовалюти на комп’ютері користувача, поки той відвідує сайт. Для збільшення часу майнінгу розробники навчилися імітувати закриття браузера, насправді залишаючи його у фоновому режимі.

Перша інформація про майнінг криптовалюти веб-сайтами почала з’являтися у вересні. Тоді це виглядало лише як випробування нового способу заробітку окрім реклами. Першим на спробі використати процесорні потужності відвідувачів попався файлообмінний ресурс The Pirate Bay. Потім з’явилася інформація про іноземні сайти, такі як uptobox.com, showtime.com. Через кілька днів ЗМІ повідомили про деякі українські веб-ресурси, що належать холдингу УМХ – Football.ua, Korrespondent.net, iSport.ua, tochka.net, – які добували криптовалюту Monero. Загалом на кінець вересня криптовалюту добували 220 ресурсів – це 0,22% усього топу інтернету. Їхня загальна аудиторія складає приблизно 500 млн осіб у всьому світі – США, Китай, Південна Америка, Європа, Росія, Індія, Іран. За три тижні вересня вони отримали $43 000, тому експерти вважають, що зараз на майнінгу можуть заробити лише ресурси з великою аудиторією, і закликають перестати виконувати його таємно. Відкрито запитавши дозволу в користувача, вважають фахівці, веб-ресурси зможуть підвищити свої заробітки.