Субота, 13 Липня, 2024

У Франції заборонили розваги на державних смартфонах

Протягом останніх кількох місяців уряди та установи у всьому світі заборонили використання TikTok на телефонах чиновників. Франція стала останньою країною, яка обмежила доступ чиновників до нього. Але водночас вона також стала першою країною, яка заборонила взагалі всі розважальні програми на телефонах чиновників.

Серед недозволених розважальних програм є такі:

  • Netflix
  • Instagram
  • Candy Crush
  • Twitter

Заборона, яку контролює агентство з кібербезпеки Франції, торкнеться близько 2,5 мільйонів державних службовців.

«Рекреаційні додатки не забезпечують достатній рівень кібербезпеки та захисту даних для розгортання в цифрових інструментах адміністрації, — сказав міністр державної служби Станіслас Геріні. – Тому ці програми можуть становити ризик для захисту даних цих адміністрацій та їхніх державних службовців».

Хоча винятки можуть бути надані для цілей «інституційної комунікації».

Отже, схоже, що Франція, на відміну від решти західних країн, дивиться на китайські та американські технологічні компанії подібним чином. Хоча це не перший випадок технологічної напруги між США та Францією.

У 2019 році Франція схвалила податок на цифрові послуги, незважаючи на погрози помсти з боку США, які стверджували, що податок несправедливо спрямований проти американських технологічних гігантів, таких як Google і Facebook.

А з 2018 року Франція відкрито виступає проти Закону США про «хмари», який надає американським правоохоронним органам повноваження запитувати дані, що зберігаються більшістю великих хмарних провайдерів, навіть якщо вони знаходяться за межами США.

Франція відіграла помітну роль у проекті Gaia-X, створеному для:

  • вирішення конфлікту між Законом США про хмари та Загальним регламентом захисту даних ЄС (GDPR)
  • встановити європейські стандарти хмари
  • гарантувати, що дані клієнтів зберігаються та обробляються в Європі, «захищені» від неєвропейських законів

Побоювання щодо TikTok досягли апогею, але разом із тим, люди також починають сумніватися в принципах конфіденційності інших програм, незалежно від того, де розташовані компанії. І це схоже на момент, на який чекали захисники конфіденційності.

Зараз політична увага зосереджена на TikTok, оскільки його материнська компанія знаходиться в Китаї, але французький уряд чітко каже, що всі ці компанії соціальних медіа мають запитання, на які потрібно відповісти.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися