Вівторок, 23 Квітня, 2024

У iPhone 14 може бути перископна камера із 100X зумом

Apple нещодавно отримала патент на камеру, яка дозволить надати користувачам iPhone можливості зуму, які пропонують деякі флагмани Android. Останні використовують перископний об’єктив, який дозволяє реалізувати 100-кратне наближення об’єктів. Патент Apple почне діяти у 2022 році, тому цілком можливо, що таку камеру реалізують у iPhone 14.

Патент під назвою Folding Camera описує модуль камери із об’єктивом, який складається із багатьох лінз і придатний для використання в мобільному девайсі. Модуль використовує дві призми, які змінюють напрямок руху світла.

Також частиною модуля є незалежна система лінз між призмами. Вона здатна рухатися незалежно від призм, забезпечуючи кращий автофокус та оптичну стабілізацію зображення.

Оптимальна конфігурація блоку лінз дозволяє отримати довгу фокусну відстань, а також надати високу роздільну здатність та якість зображення.

Хоча для iPhone перископна камера стане новинкою, в світі Android вона не є чимось дивним. За допомогою аналогічних конструкцій виробники смартфонів надають від 10 до 100x зум. Такий зум і камеру пропонують Huawei P40 Pro, Samsung Galaxy S20 Ultra, Xiaomi Mi 10 Extreme Commemorative Edition.

Поки перископна камера є особливістю виключно флагманських пристроїв і сподіватися, що вона найближчим часом почне прокладати шлях у дешевші гаджети не варто. Генеральний менеджер бренду Redmi Лю Вейбінг розповів, що така камера є дорогою та великою. Тому вона не стала повсюдною навіть серед флагманських гаджетів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися