Японський телеканал запустив першу у світі телетрансляцію у роздільній здатності 8К

Першим фільмом у новому форматі стала «Космічна одіссея 2001 року» Стенлі Кубрика.

Японський телеканал NHK після декількох років тестових випробувань запустив комерційну супутникову трансляцію відео з роздільною здатністю 8К і 24-канальним звуком. Віщання відбувається у широкому форматі 22:2, і поки жоден інший канал у світі не може скласти конкуренцію.

Першим фільмом у новому форматі стала «Космічна одіссея 2001 року» Стенлі Кубрика. Щоб забезпечити відповідну якість, телестудії Warner Bros. Entertainment довелося заново оцифрувати 70-міліметрову плівку.

В Японії картинка з роздільною здатністю 8К доступна всім бажаючим, але насолодитися нею можуть одиниці. Причина полягає в дорожнечі сумісного обладнання. Наприклад, минулого місяця Sharp почала продаж телевізорів Super Hi-Vision ready з відповідним вбудованим приймачем за ціною $6600. Приймати сигнал 8К на обладнання для попередніх стандартів також можна, лише купивши спеціалізований приймач і антену, які теж коштують великих грошей.

Телевізори 8К опинилися в дивній ситуації, а три головних виробники телевізорів уже презентували свої моделі з 8K. У Samsung, наприклад, кажуть, що це наступна ера роздільної здатності екранів, яка дозволить побачити те, що раніше було неможливо.

Однак, визирнувши з маркетингу в реальність, можна помітити, що нині бракує контенту навіть для відображення з вдвічі меншою роздільною якістю 4K. Також додаткові пікселі в телевізорах 8К є помітними для людського ока на більшості відстаней перегляду, і вони споживають більше енергії. Якщо вам цікаво, чому 8К виглядає гарно лише на папері, тоді читайте нашу статтю «Телевізори з роздільною здатністю 8К: круто, але лише на папері».