Понеділок, 11 Грудня, 2023

У Китаї робот склав іспит з математики на 3 з плюсом

У Китаї робот отримав за іспит з математики 3 з плюсом. Складність завдань була на рівні екзамену для вступу в коледж. Роботу вдалося набрати 105 балів із максимально можливих 150 – це 70%, або три з плюсом. Мінімальний прохідний рівень – 140 балів.

Робот AI-MATHS пройшов екзамен у національний коледж Ченду. Машина складалася з 11 серверів, і її створили в Університеті технологій Ченду. У неї «зашили» програму розпізнавання мови і «штучний» розум.

математики

Робот виконав дві версії тесту з математики, оскільки в Китаї в різних регіонах завдання дещо відрізняються. Спершу машина виконала пекінський тест за 22 хвилини, набравши 105 балів зі 150. В іншій версії тесту кібернетичний розум набрав 100 балів за приблизно такий же час. Під час виконання робот не мав доступу до інтернету і користувався лише власними знаннями. При цьому людині на виконання завдань потрібно близько двох годин.

Розробники пояснили, чому результат, продемонстрований роботом, не став вражаючим. Виявилося, що проблема була в поганому розумінні машиною окремих слів у завданнях. Це призвело до того, що апарат став давати випадкові відповіді на питання.

Якби справа була тільки в математиці та числах, кажуть творці, робот побив би рекорди. Наприклад, одним із перших та найлегших питань для машини виявилося таке: якщо комплексне число (1-i) (a+i) відповідає другому квадранту комплексної площини, яке значення реального числа.

Але людський образ думок виходить далеко за межі чисел, що поки робить абітурієнтів-людей кращими. Утім, автори машини кажуть, що наступного року AI-MATHS покаже себе значно кращим та набере не менше 130 балів.

У лютому цього року робот вже складав іспит, але на рівні школи. У підсумку він ледь подолав прохідний бар’єр і набрав 90 балів. Для порівняння, школярі в середньому отримали 106 балів.

За планами розробників, до 2020 року роботи зі штучним інтелектом повинні стати достатньо «розумними», щоб вступити в найбільші університети Китаю, такі як Університет Пекіна та Університет Цингуа.

Тим часом перед розробниками стоїть завдання натренувати штучний інтелект сприймати завдання так само, як це роблять люди. Робот уже відповів на 12 тисяч математичних задач у ході свого тренування. Але в Китаї майбутній абітурієнт повинен вирішити 30 тисяч завдань, щоб мати змогу скласти державний іспит.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися