П’ятниця, 8 Грудня, 2023

У Києві зупинки вчаться «розумному» освітленню

У Києві на вулиці В. Васильківській, 4 відкрили автономну мобільну зупинку. Вона живиться за рахунок електроенергії від сонячних батарей, які розміщені на даху.

«Коли тут не буде пасажирів, зупинка автоматично вимкнеться і, відповідно, заощаджуватиме електроенергію. Якщо підійде людина, вона освітлюватиметься яскравіше. Також вона забезпечуватиме пасажирів всією інформацією про рух транспорту. На цій зупинці є Wi-Fi. Також можна буде підзарядити телефони», – розповів мер Києва Віталій Кличко виданню 44.ua.

Як розповів заступник міського голови Ілля Сагайдак, комплекс окупить себе через 5 років за рахунок економії електроенергії. «Зупинка ефективна тим, що не використовує електроенергію від мережі. Вона обладнана сонячними батареями», – розповів він. За словами Сагайдака, влада зараз розробляє концепцію зупинок транспорту.

«Наше завдання – щоби до кінця року «Київпастранс» встановив близько 50 таких зупинок. Використовуючи провідні сучасні технології, ми крок за кроком перетворюємо Київ на європейське, комфортне, безпечне та прогресивне місто», – зазначив Віталій Кличко.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися