Середа, 29 Травня, 2024

Соцмережі перейшли в 3D – Meta відкрила публічний доступ до Horizon Worlds

Компанія Meta (раніше називалася Facebook) перевела соцмережі на наступний технологічний рівень. Тепер це не веб-сайт з постами на екрані, а 3D-простір. Його називають метавсесвітом Horizon Worlds і він став публічно доступним для усіх власників додатку віртуальної реальності Quest.

Першими користувачами Horizon Worlds стануть жителі США та Канаді віком від 18 років.

Horizon Worlds – це перша спроба Meta випустити щось, що нагадує бачення метавсесвіту, яке озвучив генерального директор Марк Цукерберг. Це велика багатокористувацька платформа, яка об’єднує Roblox і Oasis VR з Ready Player One.

Раніше сервіс називався Horizon. Для нього потрібен обліковий запис Facebook, і він дозволяє спілкуватися одночасно з 20 людьми у віртуальному просторі. Один з перших поглядів на процес надав Horizon Works для компаній.

Вперше оголошений у вересні 2019 року як закрита бета-версія, Horizon Worlds перетворився зі схожого на Minecraft середовища для створення ігор на більш соціальну платформу. Тисячі бета-тестерів регулярно проводять комедійні шоу, вечори кіно і сеанси медитації. Вони також створили складні об’єкти, такі як копія Ecto-1 з “Мисливців за привидами”.

“Тепер ми можемо відкритися і сказати, що у нас є цікаві речі, які можуть робити люди”, – каже Вівек Шарма, віце-президент Meta з Horizon.

Ключовою частиною Horizon Worlds є можливість написання базового коду, який встановлює правила роботи об’єктів, таких як стрільба з пістолета при натисканні на спусковий гачок або м’яч, що підстрибує при торканні поверхні.

Код, який Мета називає блоками сценаріїв, діє аналогічно шарам у Photoshop, дозволяючи об’єднувати правила для створення складних взаємодій, таких як таблиця лідерів, яка автоматично оновлюється після завершення гри.

До цих пір співробітники Meta створювали блоки сценаріїв на прохання бета-тестерів. Компанія в кінцевому підсумку планує випустити безкоштовну бібліотеку з них. Також з’явиться бібліотека об’єктів.

Зараз кодування блоків сценаріїв виконується повністю у віртуальній реальності, але Meta планує дозволити їх створення з настільного комп’ютера.

Безпека – це велика проблема для віртуальної реальності. У Horizon Worlds можна легко взаємодіяти з невідомими. Раніше в цьому місяці бета-тестер опублікував в офіційній групі Horizon в Facebook повідомлення про те, як незнайомець обмацав його аватар.

Шарма каже, що після того, як Meta розглянула інцидент, компанія визначила, що бета-тестер не використовував функції безпеки, вбудовані в Horizon Worlds, включаючи можливість блокувати взаємодію з іншими.

На даний момент в Horizon Worlds неможливо заробити гроші ні в якості творця, ні в якості гіда, ні в якості гравця. План полягає в тому, щоб в кінцевому підсумку зв’язати його з Horizon Venues – автономним середовищем проведення великих заходів у віртуальній реальності, і кімнатами Horizon Works для спільної роботи у віртуальній реальності.

До тих пір, поки не буде додана монетизація, Мета сподівається, що аспект побудови світів буде залучати людей. “Сам акт створення є частиною привабливості цієї речі, – говорить Шарма. – Створення – це свого роду продукт”.

За матеріалами: The Verge

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися