Понеділок, 15 Квітня, 2024

У літій-іонні акумулятори вбудували вогнегасник

Загоряння літієвої батареї дуже небезпечне, адже велике полум’я з’являється буквально за секунду. Тому, наприклад, хоча з кількох мільйонів проданих Galaxy Note 7 усього лише сотня згоріла, у Samsung вирішили відкликати всі випущені гаджети. Однак скоро пожежі літієвих батарей можуть залишитися в минулому завдяки спеціальному вогнегаснику. Його науковці вбудували в сам літієвий акумулятор.

fire-hand-hold-fire-smartphone

У журналі Science Advances дослідники опублікували роботу, яка розповідає про нову технологію придушення загоряння акумуляторів. Суть новинки у фосфоровмісній суміші під загальною назвою TPP. Якщо до неї додати електроліт самого акумулятора, вона гасить вогонь.

Науковці відразу стикнулися з проблемою, адже якщо TPP гасить провідність електроліту, в акумулятора знижується ємність. Тому вчені розробили для TPP окрему капсулу. Волокна мікронної товщини вони покрили полімерною термочуткою плівкою. Така оболонка містить всередині TPP, і коли акумулятор перегрівається – оболонка плавиться, а TPP потрапляє прямо на електроліт. Весь процес займає близько 0,5 секунди.

Нове рішення, за словами розробників, у майбутньому може зробити літій-іонні акумулятори набагато безпечнішими і практично повністю виключить випадки вибуху смартфонів у руках власників.

admin
admin
Адміністративний акаунт ресурсу. Адміністратор усе бачить, усе править.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися