У Північній Кореї відкрився перший інтернет-магазин

В одній з найбільш ізольованих країн світу – Північній Кореї – почала розвиватися електронна комерція. Першим інтернет-магазином країни став портал Okryu.

Житель Північної Кореї переглядає внутрішньодержавний інтернет на своєму телефоні

В основному веб-ресурс розрахований на користувачів мобільних телефонів. Асортимент торговельного майданчика – сумки, жіночий одяг, взуття, медикаменти, косметика, меблі і продукти харчування. Він формується національними виробниками. Сплатити онлайн-замовлення можна тільки в національній валюті за допомогою пластикової картки північнокорейської системи дебетових карток.

Інтернет-магазин працює в автономній версії інтернету і доступний тільки для внутрішнього ринку. Так званий північнокорейський «внутрішній веб» існує вже багато років. Однак через відсутність у більшої частини населення персональних комп’ютерів кількість користувачів інтернету була невеликою. З поширенням смартфонів ситуація почала поступово змінюватися.

Влада дозволила корейцям використовувати телефони в 2008 році. Відтоді їхня чисельність досягла 2 млн, або один смартфон на кожні 10 осіб.

Уряд країни не вважає, що смартфони та внутрішня електронна торгівля можуть загрожувати громадському порядку. Інтернет-магазин Okryu управляється Генеральним бюро державної служби. Це держустанова, яка контролює магазини, ресторани і виробників споживчих товарів.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я