Неділя, 25 Лютого, 2024

Як при поганому зорі зручніше працювати в інтернеті та не відчувати недоліків масштабування Windows

У сучасних гаджетах є проблема з масштабуванням елементів та тексту, через що на популярних 10-, 11-, 12-, 13-, 14- та 15-дюймових ноутбуках написи виглядають дуже дрібно. Часто текст на таких екранах буває складно прочитати навіть людям з нормальним зором. Windows пропонує в цьому випадку користуватися масштабуванням, але використання цієї опції часто призводить до того, що вікна програм не вміщаються в екран, і їхні кнопки опиняються поза межами доступу. Але можна збільшити лише шрифт у браузері, залишивши системні налаштування незмінними.

У браузері Mozilla Firefox можна встановити масштабування сайтів, не чіпаючи налаштування масштабу інтерфейсу Windows. Для цього в адресному рядку необхідно набрати команду about:config та підтвердити попередження про розуміння небезпеки при використанні цього редактора.

У пошуковому рядку конфігураційного вікна введіть параметр layout.css.devPixelsPerPx. За замовчуванням він має значення -1.0 – браузер виставляє масштаб, користуючись налаштуванням ОС. Змініть це число, встановивши власний масштаб. Наприклад, 1.25 означає, що Firefox відображатиме всі сайти на 25% більшими. Величина 1.50 зробить всі сайти на 50% більшими за їхній початковий масштаб.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися