Дискретні відеокарти AMD та NVIDIA отримають конкурента – Intel повертається

Чутки про повернення Intel на ринок дискретних відеокарт існують уже кілька років. Припускали, що подібну продукції варто очікувати наприкінці нинішнього десятиліття.

Intel офіційно повідомила про своє повернення на ринок дискретних графічних адаптерів. Свою заяву корпорація зробила через Twitter, назвавши приблизну дату – 2020 рік.

Чутки про повернення Intel на ринок дискретних відеокарт існують уже кілька років. Припускали, що подібну продукції варто очікувати наприкінці нинішнього десятиліття. «Перші дискретні графічні процесори Intel вийдуть у 2020 році», – підтвердив чутки IT-гігант.

Деталей про майбутні відеокарти поки що майже немає. Відомо лише, що в кінці минулого року Intel утворила підрозділ Core and Visual Computing Group з розробки дискретних графічних процесорів для ігрових ПК, а також прискорювачів обчислень для суперкомп’ютерів і різних перспективних програм. Його очолив Раджа Кодурі, який раніше керував відділом AMD Radeon Technologies Group.

Деякі експерти припускають, що Intel спершу випустить графічні прискорювачі для високопродуктивних обчислень. За ними вона підготує продукцію для ігрових комп’ютерів.

Intel уже кілька разів пробувала закріпитися на ринку дискретних графічних адаптерів. Перша спроба була в 90-х роках, однак тоді дискретні відеоприскорювачі компанії не витримали конкуренції, і ІТ-гігант зосередився на розробці лінійки вбудованих рішень GMA. Другу спробу Intel зробила в 00-х роках, полишивши ідею довести архітектуру GMA до рівня відеокарт від ATI та NVIDIA, а натомість створити новий продукт, який згодом отримав кодову назву Larrabee. Цей проект передбачав використання у відеокарті масивів гнучких ядер x86. Однак попри цікаву ідею та переваги Larrabee показав меншу продуктивність порівняно зі звичайними відеокартами від ATI та NVIDIA. В Intel сконцентрувалися на вбудованій графіці HD та Iris Graphics.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я