У Японії фермерів-пенсіонерів замінять роботами

 

У Японії стартувала державна програма, в рамках якої роботи замінять фермерів, котрі виходять на пенсію. Експерти кажуть, що іншого виходу немає.

Підвищення середнього віку фермерів вважається однією з найважливіших загроз постачанням продовольчих продуктів. У розвинених країнах середній вік зайнятої у вирощуванні продуктів харчування людини вже перевищив 60 років. Середній вік фермера в Японії становить 67 років. За останні кілька років площа оброблюваних земель знизилася майже вдвічі. Професія фермера не приваблює молодь, що ставить Японію в залежність від імпорту продуктів харчування з-за кордону.

Японія збирається витратити $36 млн на популяризацію автономних ферм і допоможе розробити 20 типів роботів під потреби японських господарств. Фермерів забезпечать автономними тракторами для рисових полів з GPS і точковим контролем стану ґрунту, а також екзоскелетом для зручнішого збирання фруктів на деревах.

«У фермерів немає іншого вибору, крім як довіритися сучасним технологіям, якщо вони хочуть нарощувати виробництво, коли старіють», – зазначив старший аналітик агентства Mizuho Securities Co. Макіко Тсугата.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я