Середа, 6 Грудня, 2023

Україна розпізнає кожного ворога в обличчя – почалося використання бази розпізнавання облич Clearview

Міністерство оборони України почало використовувати технологію розпізнавання обличчя Clearview AI. Цей американський стартап запропонував розкрити особистості російських нападників. Технологія також допоможе боротися з дезінформацією та ідентифікувати загиблих по обличчю, пише Reuters.

Україна отримує безкоштовний доступ до пошукової системи Clearview AI для облич. Вона дозволяє владі перевіряти людей на контрольно-пропускних пунктах та інших місцях.

Плани використання технології почали формуватися після того, як Росія вторглася в Україну, і виконавчий директор Clearview Хоан Тон-Тат надіслав Києву листа з пропозицією допомоги.

У Clearview заявили, що не пропонували цю технологію Росії, яка називає свої дії в Україні «спецоперацією».

Раніше представник Міністерства цифрової трансформації України заявив, що розглядає пропозиції від американських компаній зі штучного інтелекту, таких як Clearview. Багато західних компаній пообіцяли допомагати Україні, надаючи апаратне забезпечення, засоби кібербезпеки та іншу підтримку.

Засновник Clearview сказав, що його стартап має у своєму розпорядженні понад 2 мільярди зображень із російської соціальної мережі «ВКонтакте». Загальна база нараховує понад 10 мільярдів фотографій.

Ця база даних може допомогти Україні легше ідентифікувати загиблих, ніж намагатися зіставити відбитки пальців і працює, навіть якщо є пошкодження обличчя, пише Ton-That. Дослідження Міністерства енергетики США виявило, що розкладання знижує ефективність технології, тоді як документ з конференції 2021 року показав багатообіцяючі результати.

У листі Ton-That також сказано, що технологія Clearview може бути використана для возз’єднання біженців, розлучених зі своїми сім’ями, виявлення російських оперативників та допомоги уряду в розвінчанні неправдивих публікацій у соціальних мережах, пов’язаних з війною.

Точна мета, для якої Міністерство оборони України використовує цю технологію, неясна. Очікується, що інші частини українського уряду запустять Clearview найближчими днями.

За словами  Лі Волоскі, радник Clearview, зображення «ВКонтакте» роблять набір даних Clearview більш повним, ніж у PimEyes – загальнодоступної пошукової системи зображень, яку люди використовували для ідентифікації людей на фотографіях війни.

«ВКонтакте» не відразу відповів на запит про коментар; Американська соціальна мережа Facebook, нині Meta Platforms Inc (FB.O), зажадала Clearview припинити приймати її дані.

Принаймні один критик каже, що розпізнавання облич може помилково ідентифікувати людей на блокпостах і в бою. Невідповідність може призвести до загибелі цивільного населення, так само, як несправедливі арешти виникли внаслідок використання технології поліцією, сказав Альберт Фокс Кан, виконавчий директор проекту нагляду за технологіями спостереження в Нью-Йорку.

«Ми побачимо, що технологія з благими намірами матиме зворотний ефект і завдасть шкоди тим самим людям, яким вона повинна допомогти», — сказав він.

Експерти кажуть, що Clearview ніколи не повинна використовуватися як єдине джерело ідентифікації. Вона також не повинна використовуватися всупереч Женевським конвенціям, які створили правові стандарти гуманітарного поводження під час війни.

Clearview, яка в основному продає свої послуги правоохоронним органам США, бореться з судовими позовами в Сполучених Штатах. Її звинувачують в порушенні прав на конфіденційність, використовуючи зображення з інтернету. Clearview стверджує, що її збір даних подібний до того, як працює пошук Google. Тим не менш, кілька країн, включаючи Велику Британію та Австралію, визнали цю практику незаконною.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися