П’ятниця, 1 Грудня, 2023

Україна закликає китайського виробника безпілотників заблокувати їх для росіян

Українська влада звернулася до китайського виробника цивільних безпілотників з проханням заблокувати їх для росіян, щоб російська армія не могла використовувати ці дрони для націлювання. Про таке звернення віце-прем’єр-міністра Михайла Федерова до DJI Technology Co. він повідомив у Twitter.

Російські війська використовують продукцію DJI для навігації своїми ракетами, – написав Федоров у листі до DJI. Він звернувся до DJI з проханням деактивувати в Україні дрони, які були закуплені та активовані в Росії, Сирії чи Лівані: «Блокуйте свої продукти, які допомагають Росії вбивати українців!»

DJI відповіла, що не може деактивувати окремі дрони, але може накладати геозони або програмні обмеження, які зазвичай використовуються для утримання дронів подалі від аеропортів чи інших чутливих районів. У компанії заявили, що це торкнеться всіх дронів DJI в Україні.

DJI зі штаб-квартирою в Шеньчжені, недалеко від Гонконгу, є одним з найбільших виробників цивільних безпілотників, які використовуються фотографами, підприємствами та любителями. Це лідер у технологіях, які використовують супутникову навігацію, щоб направляти дрони в точні місця.

Пекін заявив, що Вашингтон винен у конфлікті, і раніше підтримав «занепокоєння Москви щодо безпеки» щодо України та розширення НАТО, американсько-європейського військового альянсу, які президент Володимир Путін назвав причиною свого вторгнення.

Федеров сказав, що російські зловмисники використовували технологію DJI AeroScope, залучену в Сирії. Це функція безпеки, вбудована у всі останні дрони, яка передає їх місцезнаходження та відстежує інші дрони на відстані до 50 кілометрів, щоб запобігти зіткненням.

Цю систему не можна вимкнути, – сказали у DJI. Що стосується геозони, компанія попередила, що вона ненадійна і не буде діяти на дронах, які не підключені до інтернету для оновлення програмного забезпечення.

Компанія «доступна для обговорення цих питань», – сказали в DJI.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися