Вівторок, 16 Квітня, 2024

Українці створили «розумний» дефібрилятор

Українці розробили «розумний» дефібрилятор. Команда Ciklum продемонструвала його на хакатоні Cities Hackathon at the Internet of Things World Event 2016, повідомляє прес-служба команди.

Апарат українських розробників дає голосові підказки для надання першої допомоги постраждалим від серцевого нападу, пише Дело.ua. Після першого розряду пристрій сповіщає найближчі клініки про нещасний випадок. Разом із цим він передає час і координати, а також кардіограму потерпілого. У цей же час з найближчих камер вуличного спостереження ведеться онлайн-трансляція події, а лікар швидкої може почати встановлювати діагноз ще в дорозі.

Прилад українських розробників коштує недорого. Для роботи системи він використовує вже наявні технології. Наприклад, голосову взаємодію забезпечує асистент Alexa від Amazon, система Petney Bowes визначає геолокацію, сервіс Cisco Spark потрібен для комунікації та обміну повідомленнями. Картинку з відеокамер і стан завантаженості доріг можна буде отримати за допомогою Current від General Electric. Як заявив один з інвесторів Павло Куфтирьов, «мова йде не просто про пристрій, що полегшує життя, – він допомагає його врятувати».

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися