Українці зберігають гроші в «Айфонах»

Офіційні продажі смартфонів Apple в Україні стартували влітку 2014 року. До того часу завдяки «сірим» продавцям власниками iPhone вже було більше мільйона українців. Однак через девальвацію національної валюти пристрій перетворився на преміальний продукт, який так і не встиг стати масовим, передає Finance.ua.

Експерти кажуть, що з нинішнім курсом валют Україна по суті заборонила ввезення смартфонів iPhone. Ще минулого тижня ціна найдешевшого iPhone 6 з 16 ГБ пам’яті в Україні перевищувала 30 тис грн. Зараз ціни трохи знизилися: iPhone 6 у магазинах партнерів Apple можна купити за ціною близько 28 тис. грн, в інших магазинах – від 17 тис грн. Утім, це в рази вище середньої вартості придбаних українцями в 2014 році смартфонів, яка, за даними Gfk Ukraine, склала 2 123 грн.

У мережах операторів

За підсумками 2014 року, кількість смартфонів Apple у мобільних мережах росла трохи меншими темпами, ніж у попередні роки. Водночас бюджетний Android – пристрої на цій платформі можна купити за кілька тисяч гривень – виріс на 123% порівняно з 2013 роком.

Ринок наситився

Однак на початку 2015 року темпи зменшились. Хоча кількість користувачів iPhone у мережах операторів збільшується планомірно, ритейлери говорять про сплеск продажів цих апаратів у 2014 році.

За оцінками директора з маркетингу торговельної мережі «Цитрус» Віктора Шолошенка, у четвертому кварталі частка Apple у гривневому еквіваленті в Україні зросла вдвічі порівняно з третім. Частина покупців інвестувала вільні кошти в iPhone, який із часом мало втрачає в ціні.

Хтось, побоюючись підвищення цін, заздалегідь здійснив покупки, заплановані на січень. «Перед Новим роком iPhone розкуповували, як ніколи, а після – тільки один чоловік зайшов і відразу купив два», – розповіли в магазині мережі Moyo.

«Враховуючи непросту ситуацію в країні, те, що ми ще продаємо техніку, вже можна назвати успіхом», – розповідає власник магазину iLand Юрій Власюк. За його словами, iLand застосовує методику «гнучкого планування». Компанія поставила собі цілі й обсяги, які коригуються, виходячи із ситуації і зовнішніх факторів, на які не можна вплинути.

Тільки для багатих

Шолошенко нагадує, що кілька років тому iPhone був преміальним пристроєм і тільки потім став доступний масовому покупцеві, у тому числі завдяки програмам кредитування в торгових мережах.

Зараз смартфон Apple знову стає статусним пристроєм. За спостереженнями Шолошенка, більшість продажів останніх моделей припала на найдорожчі версії з 64 ГБ і 128 ГБ пам’яті. Це означає, що нові покупці iPhone звертають увагу на можливості продукту, а не на ціну.

За даними начальника відділу фототехніки і мобільних пристроїв торговельної мережі «Фокстрот» Сергія Тесленка, більше 60% від загальних продажів iPhone припадає на iPhone 6 і iPhone 6 Plus.

«Попит максимально відповідає нашим очікуванням. Зважаючи на стрімке зростання курсу долара та євро, продукція Apple стає преміальним сегментом на ринку смартфонів. Переважно покупці iPhone мають доходи вище середнього в країні», – розповідає він.

До того ж, за словами Тесленка, пік попиту на iPhone традиційно припадає на період запуску нової моделі, зазвичай вересень-жовтень, тому зараз можна констатувати етап насичення ринку даною продукцією.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я