В Україні почалося комерційне використання «розумного» обліку водопостачання

Наразі в Україні облік води проводиться переважно в ручному режимі

З 24 вересня 2020 року Vodafone Україна запускає в комерційну експлуатацію послугу «Розумний облік водопостачання» на базі власної мережі NB-IoT.

Розумний облік водопостачання – це комплексне рішення, яке дозволяє автоматизувати збір та облік даних про використання водних ресурсів. Vodafone пропонує клієнтам – ОСББ, ЖЕКам, комунальним підприємствам – інноваційне для України рішення обліку води на рівні багатоквартирного будинку.

Наразі в Україні облік води проводиться переважно в ручному режимі. Такий збір пов’язаний із низкою проблем. Так, дані вручну вносять в журнал обліку, а потім вручну переносять в системи, де нараховуються платежі. А отже точність даних залежить від людського фактору. Ще одне складне завдання – зняти показники практично одночасно – в останні дні звітного періоду. Щоб охопити всі вузли обліку, комунальники змушені збільшувати кількість персоналу, який не використовується ефективно решту часу. Окрім відсутності точних даних, неефективних часових і грошових витрат, комунальники часто стикаються з неможливістю потрапити в підвальне приміщення, де знаходяться будинкові лічильники. Також актуальним залишається питання додаткових ресурсів для того, щоб зберігати та обробляти дані.

«Розумний облік водопостачання» допомагає уникнути цих проблем. Користувачі послуги зможуть:

 • автоматизувати збір та облік даних та виключити людський вплив;
 • працювати з даними через web-інтерфейс;
 • налаштовувати періодичність збору даних та систему оповіщень під свої потреби;
 • повернути витрати на обладнання за період від 9 місяців, залежно від кількості підключених вузлів обліку;
 • забезпечити автономність роботи обладнання телеметрії – термін роботи модема з технологією NB-IoT для автоматичного збору та передачі даних з лічильників становить 10 років.

Комерційному запуску послуги передували численні тести користувацького обладнання та мережі, а також пілотні проекти з водоканалами. Це дало можливість сформувати найбільш доцільний для комунальників функціонал, що відображений в налаштуваннях інтерфейсу. Він дозволяє:

 • налаштувати автоматичний збір та зберігання даних;
 • управляти даними для комерційного та технологічного обліку ресурсів;
 • проводити аналітику та планування;
 • отримувати дані про навантаження на насосну станцію;
 • отримувати тривожні повідомлення;
 • вивантажувати дані у доступних форматах та через АРІ.

Вартість послуги «Розумний облік водопостачання» не є статичною та залежить від таких чинників, як тип обладнання, з яким працює клієнт, інфраструктура мережі, кількість точок телеметрії. Тому кожне рішення буде індивідуальним та унікальним. З’ясувати деталі та залишити заявку на підключення можна за посиланням.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я