П’ятниця, 24 Травня, 2024

Українська влада знову пробує зробити зв’язок лише за паспортом

Мобільних абонентів найближчими місяцями можуть зобов’язати зареєструватися, надавши свої паспортні дані. Це станеться, якщо служба Держспецзв’язку зможе добитися прийняття свого законопроекту про зв’язок. Його проект опублікований на сайті служби 19 липня.

зв’язок

Чиновники стверджують, що знеособлений обіг SIM-карток, а також відсутність реєстрації мобільних гаджетів дуже ускладнюють роботу правоохоронних органів. У проекті йдеться, що без контролю за мобільними пристроями та SIM-картками неможливо ідентифікувати споживачів під час заходів із забезпечення національної безпеки в умовах кібернетичних загроз. Саме зв’язок за паспортом, вважають чиновники, дозволить вирішити ці питання.

Держчиновників також хвилює, що телеком-оператори та користувачі використовують широкий асортимент обладнання. «Крім того, потребує уваги ситуація, коли оператори і провайдери телекомунікацій … надають як телекомунікаційні послуги, так і послуги на базі телекомунікацій, використовуючи при цьому різноманітне кінцеве обладнання, – йдеться у проекті закону. – Також з боку споживачів цих послуг відбувається широке використання різноманітного кінцевого обладнання, таких, наприклад, як: айфони, айпади, комунікатори, смартфони тощо».

Залишити ситуацію як вона є проект вважає поганою опцією: «не може бути обрана як найбільш доцільна, оскільки не вирішує питання, які виникають сьогодні в частині необхідності ідентифікації абонентів рухомого (мобільного) зв’язку та запровадження реєстрації кінцевого обладнання».

Єдиним виходом чиновники бачать лише ідентифікацію – її у проекті називають «Альтернативою 2». Як пише документ, вона є найбільш доцільною для сфер інтересів держави, громадян та суб’єктів господарювання.

Обов’язкове надання паспорта, щоб отримати SIM-картку, пишуть чиновники, сприятиме зменшенню рівня «мобільного шахрайства» в рамках «кібернетичних злочинів». Це також підвищить ефективність діяльності правоохоронних органів під час проведення слідчих дій, притягнення до відповідальності винних осіб. Також це підвищить рівень національної безпеки країни у разі виникнення кіберзагроз та кібератак.

Що ж стосується вигод для звичайних користувачів, то нинішня ситуація, на думку чиновників, їх не має. Зате «Альтернатива 2» пропонує «збільшити кількість заходів безпеки під час отримання телекомунікаційних послуг». Крім того, реєстрація кінцевого обладнання сприятиме зменшенню обігу вкраденого кінцевого обладнання, що зменшить рівень крадіжок «смартфонів, айфонів, комунікаторів, мобільних телефонів, планшетів тощо».

Як пише ресурс Liga.net, до впровадження закону вже готові як профільні органи, так і оператори. Хоча деякі представники галузі кажуть, що закон написаний непрофесійно. Національна комісія з питань регулювання зв’язку на черговому засіданні схвалила законопроект Держспецзв’язку, але зі значними зауваженнями.

Якщо законопроект ухвалять у нинішньому вигляді, тоді в абонентів буде три місяці, щоб подати свої паспортні дані мобільному оператору. Інакше вони можуть залишитися без зв’язку.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися