Українські безпілотники знищують ворога з допомогою інтернету від Ілона Маска

Арсенал безпілотників підрозділу варіюється від дешевих комерційних дронів до важких октокоптерів, які модифіковали для скидання протитанкових гранат і спостереження за допомогою тепловізійних камер

Аеророзвідка, спеціалізований підрозділ авіаційної розвідки в армії, стверджує, що під час нічних нальотів знищив десятки пріоритетних цілей. Серед них – російські танки, командирські вантажівки та іншу техніку, повідомляє The Times of London.

Російські війська вночі припиняють рух і зазвичай ховають свої танки між будинками в селах, де звичайна артилерія не може вразити їх, сказав виданню Ярослав Гончар, командир підрозділу, який базується в Києві.

Але елітний підрозділ безпілотників, який налічує десятки команд досвідчених операторів дронів, ставить ці нерухомі транспортні засоби у перехрестя свого прицілу.

«Ми вдаряємо вночі, коли росіяни сплять. Вночі неможливо побачити наші дрони, – сказав Гончар виданню. – Ми спеціально шукаємо найціннішу вантажівку в колоні, а потім точно влучаємо її, і ми можемо зробити це дуже добре з дуже низьким побічним збитком. Навіть у селах це можливо. Ви можете підійти набагато ближче вночі».

Арсенал безпілотників підрозділу варіюється від дешевих комерційних дронів до важких октокоптерів, які модифіковали для скидання протитанкових гранат і спостереження за допомогою тепловізійних камер.

Безпілотник R18 має радіус дії 4 км і здатний скидати 5-кілограмові бомби і він особливо цінується воїнами-дронами Гончара, йдеться у виданні. Команда також використовує український безпілотник ПД-1 або «Каратель», який може нести 3 кг вибухівки та вражати цілі на відстані до 48 км.

З моменту вторгнення, українські війська успішно використовують безпілотники, такі як турецький Bayraktar TB-2, щоб знищити обладнання ворога. Успіх безпілотників “більше говорить про майстерність українських операторів, а також про некомпетентність і оперативні невдачі російських військ”, – написав Джастін Бронк, науковий співробітник Королівського інституту об’єднаних служб (RUSI).

Супутниковий інтернет для безпілотників

Безпілотники Аеророзвідки виконують до 300 місій на день, за даними The Times. Вони працюють за допомогою супутникової системи Starlink Ілона Маска, яка Україна отримала через кілька днів після вторгнення Росії.

Це означає, що групи безпілотників можуть працювати незалежно від дротового та мобільного інтернету або відключень електроенергії, які наразі відбуваються по всій країні.

«Якщо ми використовуємо безпілотник з тепловізійним баченням вночі, дрон повинен з’єднатися через Starlink з артилеристом і створювати цілі», – сказав The Times лідер «Аеророзвідки».

«Аеророзвідка» використовує передову підтримувану НАТО розвідувальну систему Delta, яка збирає інформацію з різних джерел, включаючи супутники та розвідку безпілотників, для точного визначення цілей. Це допомагає підрозділу найбільш ефективно використовувати обмежені запаси бомб.

«Аеророзвідка» була створена ентузіастами літаків у 2014 році і з тих пір інтегрована в український Генштаб після успіху її операцій проти російських військ у Криму. Останніми тижнями прихильники з усієї Європи жертвували деталі для дронів та інше обладнання, таке як 3D-принтери, щоб допомогти будувати та ремонтувати апарати, пошкоджені російськими гвинтівками.