Університети починають платити стипендії за комп’ютерні ігри

Щоб отримати винагороду, вони повинні майстерно грати в Overwatch

Каліфорнійський університет в Ірвайні із цієї осені буде платити досить щедрі стипендії студентам за ігри. Щоб отримати винагороду, вони повинні майстерно грати в Overwatch.

ігри

Університет почав матеріально заохочувати учнів ще торік, коли стартувала стипендіальна програма для фанатів League of Legends. Студенти, які беруть участь у кіберспортивній програмі, будуть отримувати допомогу в розмірі $2500 на рік за готовність під час спортивного сезону витрачати по 15-20 годин на тиждень на командні збори, громадські роботи, практику, тренування і змагання.

Університетська команда з Overwatch уже встигла показати себе якнайкраще, вигравши турнір Tespa Summer Series. Організатори раді таким результатам і сподіваються, що вони допоможуть залучити більше студентів, адже крім фінансової підтримки учасники бонусом отримують необмежений доступ до кіберарени університету, а також консультації тренерів та аналітиків.

Нещодавно Міністерство спорту Російської Федерації офіційно визнало комп’ютерний футбол офіційним видом спорту – на одному рівні з раніше визнаними пляжним і міні-футболом. Чиновники вже почали підготовку до першого в історії офіційного всеросійського масового змагання з кіберфутболу. У червні 2016 року в Росії кіберспорт був визнаний офіційним видом спорту, було створено Федерацію комп’ютерного спорту Росії.

На початку 2017 на закритому засіданні в Міністерстві молоді та спорту України також прийняли рішення про визнання кіберспорту офіційним видом спорту. В Україні також є своя кіберспортивна ліга Star Ladder з дисциплін Dota 2 і C-S: GO.

Раніше кіберспорт визнали в Китаї, Кореї, США, Франції, Німеччині, Індії, Данії, Швеції та інших країнах, а в Китаї і Швеції уроки кіберспорту навіть додали до шкільної програми.

Кіберспорт – це міжнародні змагання з найбільш видовищних і популярних відеоігор. Змагання з кіберспорту проводяться, як і спортивна Олімпіада. У конкурсних турнірах беруть участь найчастіше молоді люди віком від 18 до 28 років, які формують команди для участі в турнірах.

У змаганнях з кіберспорту беруть участь ті комп’ютерні ігри, які є найбільш видовищними: шутери, стратегії реального часу, спортивні симулятори. При цьому конкретні гри називаються дисциплінами, серед яких і FIFA, і Counter-Strike, і DotA, і Starcraft та інші.