Субота, 9 Грудня, 2023

Уперше в історії: через всю країну без водія

Любителі гаджетів святкують унікальну подію: без водія автомобіль британської компанії Delphi проїхав від західного до східного узбережжя США. А це – близько 5,5 тисяч кілометрів між Сан-Франциско та Нью-Йорком. Щоб проїхати цю відстань, машині знадобилося 9 днів.

Автомобіль Delphi подолав і складні погодні умови, і затори, і нестандартну поведінку інших учасників руху. Розробники кажуть, що 99% часу він їхав без допомоги водія, котрий постійно підстраховував бортовий інтелект.

Автомобіль орієнтувався в дорозі завдяки ряду систем: шість РЛС великого радіусу дії, чотири РЛС малого радіусу дії, шість лазерних радарів Lidar, система локалізації. Крім того, на машині встановлені три оптичні камери, а також у роботі задіяно кілька звичайних систем допомоги водієві.

Така система спостереження дозволила автопілоту не тільки слідувати маршрутом за правилами дорожнього руху, але і попереджати небезпеку, прораховувати безпечну траєкторію руху та дотримуватися своєї смуги. А за всю поїздку бортовий комп’ютер записав близько 3 ТБ інформації. Ці дані, кажуть розробники, допоможуть удосконалити наступне покоління автономних автомобілів.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися