Субота, 9 Грудня, 2023

НБУ готується до приходу PayPal в Україну

Національний банк України і компанія Deloitte готують ґрунт для приходу PayPal в Україну, повідомляє AIN.UA. На підтримку запуску цієї популярної платіжної системи в Україні вже збирали підписи, а в 2011 році навіть сталося щось на зразок фальстарту: користувачі «засікли» зміни до тарифної політики PayPal. З них нібито випливало, що сервіс включить прийом грошей для України, але прес-служба компанії назвала ці дані помилкою. Зараз знову зажевріла надія.

Відомий підприємець і інвестор Ілля Кенігштейн, який брав активну участь у русі за впровадження 3G, спробував зайнятися вирішенням цієї проблеми. Як він пояснив, прихід PayPal в Україну не тільки допоможе бізнесу, але і послужить хорошим знаком для світового співтовариства. На думку Іллі, для цього є три основні перешкоди: застаріле законодавство з анахронізмами на кшталт мокрих печаток, протистояння з боку місцевих фінансових структур, які бояться заходу на ринок нового гравця, а також величезні масштаби фінансового шахрайства. Якщо розібратися хоча б з частиною з них, у PayPal не залишиться відмовок.

Ілля написав у PayPal з проханням розповісти, що саме заважає виходу системи на ринок. Одна з основних причин, як і передбачалося, криється в законодавстві. «Я звернувся до Владислава Рашкована (член правління НБУ), і він зацікавився проблемою. Ми домовилися про те, що IT і фінансовому співтовариству потрібно подумати над тим, як саме гармонізувати українське законодавство, щоб у PayPal не було більше причин до нас не заходити», – розповів підприємець.

Владислав Рашкован – з нового покоління чиновників, він прийшов у НБУ  минулого року з позиції фінансового директора української «дочки» італійського UniCredit Bank.

Потім Ілля звернувся в Deloitte, і вони погодилися попрацювати над дорожньою картою. У Deloitte відзначають, що за результатами минулого року PayPal обслуговував 162 млн рахунків і забезпечив розрахунки на суму понад $200 млрд – це всесвітньо визнане інфраструктурне рішення, яке не представлено в нашій країні.

Вихід системи в Україну стане символом сприятливих змін у фінансово-технологічній інфраструктурі країни, вважає директор департаменту корпоративних фінансів Deloitte Олексій Аристов, який координує роботу над дорожньою картою.

Він розповів, що експерти Deloitte у робочій групі вивчають юридичні питання та необхідність змін (у тому числі для гармонізації законодавства та підзаконних актів з відповідним регулюванням і директивами в країнах ЄС), практику роботи та взаємодії з регулятором подібних платіжних систем в інших країнах, вигоди як для економіки в цілому, так і для окремих галузей, а також супутні ризики та механізми управління ними. Ініціатори групи будуть вдячні за компетентні коментарі і відгуки з цього питання. У цій ініціативі Deloitte не є офіційним консультантом, юристом або представником PayPal.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися