Вівторок, 23 Липня, 2024

Apple повинна відповісти на антимонопольний позов Cydia

У Apple є кілька тижнів, щоб відповісти на повторно подану скаргу від альтернативного магазину додатків на iPhone. Спроба Apple відхилити виправлений антимонопольний позов, поданий творцем магазину Cydia, зазнала невдачі. Окружний суддя Каліфорнії Івонн Гонсалес Роджерс відхилив клопотання Apple про закриття справи в четвер і дав компанії 21 день, щоб відповісти на повторно подану скаргу Cydia.

Розробник Cydia Джей Фріман (відомий під ніком Saurik) вперше подав позов проти Apple у 2020 році. У скарзі стверджується, що Apple «неправомірно придбала та зберегла монопольну владу» у розповсюдженні та оплаті додатків iOS, зрештою позбавивши альтернативні магазини додатків здатності конкурувати з App Store.

Магазин Cydia з’явився ще до того, як Apple запустила власний магазин App Store. Перші покоління iPhone були дуже омеженими – на них не можна було навіть шпалери змінити. У Cydia користувачі могли знайти додатки, що розширювали функціональність «яблучних» смартфонів. Apple роками боролася проти таких можливостей і Фріман закрив магазин Cydia у 2018 році.

Суддя Гонсалес Роджерс — той самий суддя, який виніс змішане рішення щодо судового процесу Epic проти Apple. Він закрив справу в січні, посилаючись на те, що претензії Фрімена виходять за межі чотирирічного строку позовної давності для антимонопольних позовів. Гонсалес Роджерс все ж дав Фрімену можливість внести зміни до скарги, що він і зробив.

У новій скарзі стверджується, що з 2018 по 2021 рік Apple впровадила «більш агресивні» зміни в iOS, які не дозволили Cydia та іншим альтернативним магазинам додатків надавати програми для iPhone.

Apple намагалася закрити повторно подану скаргу на підставі того, що звинувачення мали місце поза терміном давності, але Гонсалес Роджер відхилив клопотання про звільнення.

У 2020 році студія Epic Games подала позов проти Apple після видалення Fortnite з App Store. Apple видалила Fornite за те, що ця гра пропонував альтернативний варіант оплати, що дозволило Epic обійти до 30 відсотків комісії Apple за кожну покупку у додатку. Приблизно в той же час Epic подала подібний позов проти Google, який має бути розглянутий у 2023 році.

Окрім розробників додатків, Apple перевіряли державні установи. У той час як Нідерланди наклали на компанію низку штрафів за заборону голландським додаткам для знайомств використовувати власні платіжні системи. Південна Корея прийняла закон, який зобов’язує Apple і Google дозволяти розробникам включати сторонні платіжні процесори.

США та ЄС також працюють над тим, щоб придушити владу великих технологічних компаній, оскільки ЄС має намір ухвалити Закон про цифрові ринки наступного року, а США просувають Законом про відкриті ринки додатків, призначеним для стимулювання конкуренції в мобільних гаджетах.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися