В Арктиці забезпечили 100-мегабітний інтернет

На криголамі швидкість завантаження сягнула 38 Мбіт/с – це вище, ніж Google рекомендував для свого ігрового сервісу Stadia

Уперше науковці та моряки в Арктиці можуть обмінюватися даними з рештою планети на швидкості 100 Мбіт/с. Її надав супутниковий стартап Kepler, який оперує наносупутниками. Першими високою швидкістю скористалися науковці експедиції MOSAiC на німецькому криголамі Polarstern.

Вивчення полюсів нашої планети завжди було складним завданням, і проблем додавала відсутність швидкісного каналу комунікації. Прокладати інтернет-кабелі в ці регіони економічно невигідно. Традиційні супутники також не могли надати потрібну швидкість пересилання даних.

У Kepler кажуть, що їхнє рішення не є лише демонстрацією. Ним користується кілька сотень людей експедиції MOSAiC (головне завдання – вивчення змін клімату), які постійно пересилають дані на «велику землю». Для цього на низьку навколоземну полярну орбіту вивели два супутники.

На криголамі швидкість завантаження сягнула 38 Мбіт/с – це вище, ніж Google рекомендував для свого ігрового сервісу Stadia, який є одним з найбільш вимогливих інтернет-сервісів у світі. Вивантажувати дані на «велику землю» науковцям вдалося на швидкості 120 Мбіт/с.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я