Наступна форма біометричного захисту – сканування серця

Систему Cardiac Scan розробляють уже три роки.

Відбитки пальців, сітківка ока, обличчя, малюнок вен та інші популярні способи може скоро доповнити ще один. Фахівці з Університету Буффало запропонували також для захисту використовувати сканування серця. Нову систему вони назвали Cardiac Scan, і вона має шанси стати популярною, бо використовує дешевий та надійний доплерівський радар.

сканування серця

Кожен тип біометричного захисту має свої переваги та недоліки. Деякі з них дуже надійні, наприклад, сканування сітківки ока, однак їх складно реалізувати. Інші досить прості, такі як відбитки пальців, однак ніхто не довів, що відбитки унікальні, і багато людей вже постраждало від цього. Серце також не змінює свою форму, якщо не було серйозної серцевої хвороби. Відбитки, наприклад, спотворюються впродовж життя.

Головний розробник Cardiac Scan Веньяо Сі каже, що не існує двох людей з однаковими серцями. Під час скорочення серцевого м’язу останній проходить певні цикли роботи та розслаблення для забезпечення циркуляції крові. Оскільки серце кожної людини унікальне, рухи відділів серця та їхня позиція також будуть унікальними.

Для перевірки своєї системи дослідники залучили 78 добровольців. Технологія показала точність розпізнавання 98,61%. При цьому піддослідні повинні були повністю нерухомо сидіти перед сенсором, який знаходився на відстані одного метра. Випадкові рухи суттєво впливали на точність.

Цікавості новій технології додає те, що вона є стійкішою, ніж інші варіанти біометричного захисту. Наприклад, для сканування відбитка пальця потрібен лише сам палець. Малюнок сітківки чи вен можна відсканувати навіть у мертвої людини. Система Cardiac Scan зчитує лише серце, яке б’ється в живому організмі. Завдяки цьому новинка зможе безперервно відстежувати присутність користувача перед комп’ютером. «Оскільки скорочення серця пов’язані з багатьма біологічними функціями, буде надзвичайно складно підробити його або приховати», – стверджують розробники.

Систему Cardiac Scan розробляють уже три роки. Вона базується на доплерівському радарі, якому потрібно близько 8 секунд для першого етапу сканування серця. Після цього система будує цифровий відбиток серця, і в майбутньому вже може впізнавати власника. Для роботи використовується частота 2,4 ГГц. Таку саму використовують Wi-Fi та Bluetooth, але розробники кажуть, що сигнали не заважають один одному.

«Хоча Wi-Fi та Bluetooth також працюють на 2,4 ГГц, наша система стеження за рухами серця не відчуває інтерференції від них, – пишуть автори. – Це тому, що інформація про рух займає декілька герц. Сигнали від інших перешкод мають значно більшу частотну відокремленість, і їх легко виділити як шум».

Зараз дослідники працюють над мінімізацією Cardiac Scan, щоб її можна було встановити в куток клавіатури та сканерах в аеропортах.

До речі, авіакомпанії США планують встановити фейс-контроль замість квитків. Це дозволить мандрівникам не показувати свій паспорт або посадковий талон, що заощадить час на перевірку. Якщо експеримент виявиться успішним, біометричний фейс-контроль може з’явитися в усіх аеропортах США.