Неділя, 3 Грудня, 2023

У США «Вікіпедію» записали на ДНК-накопичувач

Однією з найбільш перспективних технологій зберігання даних є «біологічні» накопичувачі на основі ДНК. Раніше ми писали про те, що Microsoft продемонструвала процес запису і зчитування інформації з ДНК, але швидкість запису і загальний принцип роботи робили цей механізм непридатним для практичного застосування.

Зараз же американська компанія Catalog вмістила всі дані «Вікіпедії» на своєрідну флешку із синтетичних ниток ДНК. Обсяг накопичувача – 16 ГБ, при цьому його розмір значно менший, ніж у «механічних» аналогів. Швидкість запису поки становить 4 МБ/сек, але в компанії впевнені, що зможуть вийти на 90 МБ/сек найближчим часом.

Однак основна перевага ДНК-накопичувачів не в розмірі, а в надійності. Інформація в нитках ДНК може зберігатися кілька тисяч років без пошкодження. Доказ тому – розшифрування ДНК тварин, які вимерли за часів льодовикового періоду.

Розробники вже ведуть переговори з державними установами та міжнародними організаціями, яким потрібні надійні місця зберігання великих обсягів даних.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися