В Уганді запустили податок на перегляд соцільних медіа – 5 центів на день

Новий закон набув чинності 1 липня, і президент Уганди Йовері Мусевені хоче таким чином мінімізувати беззмістовні балачки, чутки, образи та інший типовий результат комунікацій в онлайні.

Громадяни Уганди тепер не можуть вільно переглядати Facebook та інші соцмережі і месенджери. У цій східноафриканській державі вони спершу повинні сплатити податок за доступ до них. Новий закон набув чинності 1 липня, і президент Уганди Йовері Мусевені хоче таким чином мінімізувати беззмістовні балачки, чутки, образи та інший типовий результат комунікацій в онлайні.

Оплачувати потрібно щодня 200 шилінгів ($0,0531), щоб отримати доступ до Facebook, WhatsApp, Viber, YouTube, Skype, Twitter та інших сервісів. Хоча рішення президента Уганди, який при владі з 1986 року, критикують, чиновники вважають його позитивним. Міністр фінансів Уганди вважає, що зібрані податки дозволять зменшити або навіть виплатити державний борг. За його підрахунками, у країні з 17 млн активних інтернет-користувачів вдасться збирати по $19 з кожного жителя. При цьому ВВП країни у 2016 році становив $615 на кожного жителя.

Місцеві телекоми вже оголосили про механізм виконання нового податку. Вони блокуватимуть усі сайти, а доступ до них можна буде отримати лише після оплати через дочірні фінансові сервіси операторів.

Уганда не єдина африканська країна, яка активно блокує чи подавляє соціальні медіа та інші канали онлайнової комунікації. Схожі закони також намагаються прийняти в Кенії та Танзанії. Остання також ввела досить велику щомісячну плату для блогерів, але з часом її відмінили. У Кенії сьогодні вимагають отримувати ліцензії на завантаження відео в інтернет.

До трійки африканських країн також може приєднатися Зімбабве. Радник президента Зімбабве Кріс Мутсвангва на Всесвітньому дні свободи преси сказав, що влада повинна вжити заходів для регуляції соціальних медіа. Ще раніше міністерство оборони країни попередило жителів про те, що не варто зловживати соціальними медіа.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я