Понеділок, 22 Липня, 2024

Ще більше навігації: запущена система позиціонування Галілео

Європейська комісія повідомила, що європейська супутникова навігаційна система Галілео (Galileo) почне функціонувати з 15 грудня цього року. Інженери попередили, що сигнал спочатку буде дещо нечітким, тому його посилять за допомогою супутників американської системи GPS. Це змінюватиметься з часом, як на орбіті до 18 наявних супутників Галілео додаватимуться нові.

galileo-navigation-system

Планується, що до 2020 року на орбіті з’являться 30 супутників системи Галілео. Розробники Галілео заявляють, що їхня система буде точнішою, ніж GPS, і забезпечить європейцям незалежність від американської GPS, російської ГЛОНАСС і перспективної китайської Beidou (Compass).

Введення Галілео в експлуатацію спочатку планувалося на 2008 рік. Навігація за допомогою Галілео буде безплатною, але для цього необхідні смартфони, які мають сумісні з нею чіпи. Але для деяких наявних смартфонів буде потрібно лише оновлення програмного забезпечення, щоб додати підтримку Галілео.

Про історію розвитку систем навігації та її появу в мобільних гаджетах читайте в матеріалі «Мобильная навигация: как телефоны пополнились развлечениями с GPS».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися