Субота, 20 Квітня, 2024

В Україні подорожчала електрика: чотири звички, через які ви платите більше

Тариф на електроенергію зріс майже вдвічі починаючи з 1 червня 2023 року. Тепер громадяни платитимуть не 1,44 грн за кожен кіловат, а 2,64 грн. І це лише перше зростання, згідно з листом Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), яка висунула пропозицію щодо збільшення тарифу. Традиційно підвищення мотивується лише загальними фразами без публікації цифр, але, як би там не було, споживачам доведеться платити більше. І ось кілька звичок, через які ваш рахунок за електроенергію може бути завищеним.

Налаштування водонагрівача на кип’яток

Виставляти водонагрівач на температуру вище 50 градусів Цельсію немає практичного сенсу. Адже більш гаряча вода може викликати опіки, і її доведеться розбавляти холодною водою.

Натомість краще встановити таймер для нагадування про обмеження використання гарячої води. П’ять-десять хвилин зазвичай достатньо для душа.

Забуті увімкнені прилади

Експерти з питань енергетики сказали, що це найбільш очевидні звички, що витрачають енергію, оскільки підключені до розетки прилади споживають багато енергії.

Хороша новина полягає в тому, що це також одна зі звичок, які найлегше виправити. Просто вимикайте світло та прилади, коли вони не використовуються.

Для тих, кому зробити це надто важко, можуть встановити систему «розумний дім» та керувати приладами через додаток на своєму смартфоні.

Непрограмування кондиціонера

У спекотні літні місяці може бути спокусливо увімкнути кондиціонер на постійну роботу. Але може бути більш доцільно вимикати його в періоди, коли житло порожнє. Наприклад, кондиціонер можна запрограмувати на вмикання за годину до приходу додому.

Також його можна запрограмувати на автоматичне вимикання за кілька годин до того, як ви прокинетеся. Прохолода збережеться до моменту, коли ви підете на роботу, але без зайвої витрати електроенергії.

Занадто часто відкривати холодильник

Експерти підрахували, що у середньому люди витрачають близько 10 годин на рік, дивлячись на свій відкритий холодильник або морозильну камеру.

Ці кілька секунд або навіть хвилин, які люди кожного разу проводять, дивлячись на свій холодильник, призводять до значної втрати енергії.

Витрати електрики, які припадають на час огляду вмісту холодильника, становить сім відсотків від загального споживання енергії пристроєм. Варто виробити звичку відкривати холодильник і морозильну камеру лише за потреби.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися