В Україні за $20 можна отримати 1 Гбіт/с інтернету

Високошвидкісний інтернет 1 Гбіт/с за вартістю нижче $20 можна знайти в Румунії, Україні, Угорщині, Індії, Молдові та Латвії.

Усього 20 років тому доступ до інтернету був у 4,1% людей у світі. У 2019 році налічується більше 4,5 мільярдів інтернет-користувачів, що становить 58,8% всіх жителів Землі. ООН визнала доступ до інтернету одним з основних прав людини і закликає держави протидіяти цифровій нерівності. Тож де найдешевший та найдорожчий інтернет у світі та який можна отримати за $20?

Аналітики Picodi проаналізували прайс-листи 233 найбільших постачальників безлімітного домашнього оптоволоконного інтернету в 62 країнах світу. За даними платформи Speedtest.net, середня швидкість дротового інтернету у світі становить 70 Мбіт/с (на грудень 2019 року). Найчастіше пропонована швидкість у більшості досліджених країн (55 з 62) – 100 Мбіт/с.

У деяких країнах, таких як Польща, Румунія, Франція і Сінгапур, великі інтернет-провайдери не пропонують таку «низьку» швидкість. У Польщі та Румунії мінімальний тариф — 150 Мбіт/с, у Франції — 200 Мбіт/с, у Сінгапурі — 500 Мбіт/с. Водночас у Таджикистані, Туркменістані і В’єтнамі швидкість 100 Мбіт/с не є широко доступною.

Серед розглянутих країн найбільше за інтернет зі швидкістю 100 Мбіт/с платять жителі ПАР – у середньому $87 на місяць. Приблизно $69 щомісяця за таке підключення віддають жителі Ісландії та Норвегії.

У деяких країнах Східної Європи користувачі платять найменше за комфортні 100 Мбіт/с: Молдова – $9,66 на місяць, Росія – $7,68 на місяць і Україна – $6,19 на місяць.

Який інтернет можна отримати за $20 на місяць? Із 62 країн, включених у дослідження, 25 не потрапили в цей список. Це, зокрема, Австралія, Бразилія, Німеччина, Швейцарія, Чилі, Італія, Португалія, США і ПАР – у цих країнах безлімітне з’єднання через оптоволокно обходиться дорожче $20 на місяць.

Високошвидкісний інтернет 1 Гбіт/с за вартістю нижче $20 можна знайти в Румунії, Україні, Угорщині, Індії, Молдові та Латвії. У Росії за такою ціною доступний інтернет 890 Мбіт/с, а в Китаї, Польщі та Литві — 600 Мбіт/с.

У теорії при швидкості з’єднання 1 Гбіт/с файл розміром 1 ГБ можна завантажити за 8 секунд.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я