Субота, 2 Березня, 2024

В Україні запрацював сервіс Pay-Me

Ми звикли, що платити карткою можна лише в стаціонарних точках: магазинах, торгових центрах, ресторанах. А на вулиці, ринках, у кіосках, таксі та інших подібних місцях «рулить» тільки готівка. Тепер ситуація може змінитися – Visa, Райффайзен Банк Аваль, «МТС Україна» та компанія Pay-Me запустили запустили інноваційне рішення для приймання платежів банківськими картами. Це мобільний термінал оплати Pay-Me, користуватися яким можна всюди, де є покриття GSM-мережі. Завдяки ньому підприємці та їхні робітники зможуть приймати оплату платіжними картками без прив’язки до приміщень та стаціонарних терміналів.

Як працює

Щоб зареєструватися в системі, треба оформити заявку на українському сайті послуги та придбати пристрій, що коштує приблизно 650 грн. Зробити це можна у відділеннях Райффайзен Банк Аваль або фірмових центрах обслуговування абонентів «МТС».

Термінал зовсім невеликий, до смартфона він підключається через аудіовхід

Загалом процедура реєстрації займе кілька днів, після чого можна починати приймати платежі. Для цього також треба мати смартфон на Android чи iOS та спеціальний додаток Pay-Me (він є у маркетах цих платформ).

На смартфон треба встановити спеціальний додаток

У програмі треба вказати суму та призначення платежу, перевірити підпис клієнта (він вводиться пальцем прямо у вікні додатку) та вибрати, куди надіслати електронний чек (на пошту чи SMS). Після цього (якщо це не зробили раніше) до смартфона через 3,5 мм аудіопорт приєднується портативний зчитувач, через який і проводиться картка.

Пристрій одразу шифрує інформацію, тож вкрасти дані карти через смартфон не вийде. У такому вигляді інформація надсилається мобільною мережею в банк. Таким чином проводиться платіж, а на смартфон приходить підтвердження успішної транзакції (або повідомлення про помилку, якщо, наприклад, на рахунку недостатньо грошей).

Кожен підприємець отримує у своє розпорядження електронну систему, в яку вносяться всі зчитувачі. Тож у керівництва чи адміністраторів є можливість слідкувати за роботою продавців, контролювати надходження через мобільні зчитувачі, вираховувати відсоток, що отримають оператори та багато інших функцій.

Кому потрібен

Розрахована ця система перш за все на використання дрібними підприємцями. Завдяки своїй мобільності та порівняно невисокій вартості терміналу сервіс стане в пригоді інтернет-магазинам, кур’єрським службам, службами доставки та прокату, автосервісам, міні-готелям, таксі та іншим подібним підприємствам.

Яку вони мають вигоду, ми запитали безпосередньо у керівника фірми «Арена Дистрибьюшн» — Владислава Нестулі. Його підприємство продає та здає напрокат сеґвеї (двоколісні електросамокати) — воно є їхнім офіційним дистриб’ютором у нашій країні.

Для його фірми послуга Pay-Me досить актуальна, адже точки прокату знаходяться на відкритому повітрі – у парках, на туристичних маршрутах тощо, і до останнього часу оплату за таку послугу вони приймали тільки готівкою. «Привабливість системи Pay-Me в тому, що тут не потрібно впроваджувати ніяких дорогих технічних рішень. Ми зареєструвалися в системі, придбали зчитувачі і видали їх нашим інструкторам на точках прокату. На стендах є наклейки Visa та MasterCard, також інструктор усно інформує клієнта, що є можливість прийняти картку. Якщо людина забажала розрахуватися таким чином, інструктор просто відкриває додаток, вносить необхідні дані, підключає зчитувач, проводить картку і все – гроші потрапляють на наш рахунок. Я ж, як директор, можу потім подивитись, що відбувалось за день, скільки надійшло коштів з карток, які акції чи знижки були використані», – розповідає про зручності Pay-Me Владислав.

Але головні переваги отримує клієнт, каже він. «Є такі люди, які не носять з собою багато готівки – максимум на проїзд та морозиво. Тож клієнтові тепер не треба бігати шукати банкомат. Він може розрахуватися так, як звик це робити, – платіжною карткою. Для нас це коштує приблизно 3% від сплаченої суми – це йде на комісію системи. Але це більш ніж скромна плата за лояльність старих клієнтів та можливість отримати нових», – пояснює керівник фірми «Арена Дистрибьюшн».

Владислав розповів нам ще багато цікавих речей про сегвеї. Більш детально про них поговоримо найближчим часом.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися