Субота, 24 Лютого, 2024

В яких професіях роботи замінять людей

boss firing a man

Консалтингова компанія McKinsey & Company проаналізувала 800 професій. Вона склала прогноз, у яких сферах роботи замінять людей, а де автоматизація неможлива.

Компанія проаналізувала близько 2 тисяч завдань працівників різних професій. Виявилося, що більшість співробітників близько 20% робочого часу витрачають на одноманітні завдання, які можна автоматизувати з допомогою роботів.

Найефективніше, за даними McKinsey & Co, можна автоматизувати роботу громадського харчування і торгівлі. У кафе та ресторанах 73% дій, які виконуються людьми, можна перекласти на пристрої, використовуючи вже наявні технології. Виробнича діяльність теж під загрозою, наприклад, 90% роботи різальників та зварювальників можуть виконувати роботи.

Машинам поки що недосяжна керівна діяльність. Також не можна автоматизувати навчання і медицину – у цих професіях потрібний безпосередній контакт з людьми й особливості людського мислення.

Загалом роботи можуть замінити людей у професіях, де виконується одноманітна і монотонна робота. Однак повністю замінити людину не можна майже ніде, особливо там, де потрібно критичне мислення, властиве людині. Але поступово ця ситуація змінюється. Наприклад, учені з Массачусетського технологічного інституту готують роботів до роботи старшими медсестрами. Ця посада передбачає керівництво молодшим персоналом і вирішення багатьох завдань одночасно.

Як зазначають експерти Wall Street Journal, сучасні технології дозволяють автоматизувати 45% завдань. А за дослідженням Оксфордського університету і компанії Deloitte, приблизно 35% робочих місць у найближчі 20 років опиняться під загрозою автоматизації і комп’ютеризації. За оцінками Всесвітнього економічного форуму, до 2020 року робототехніка і штучний інтелект розвинуться настільки, що призведуть до скорочення 5 млн робочих місць у розвинутих країнах. В Азії через це в найближчі 20 років більше 137 млн осіб – це майже половина робочої сили в регіоні – можуть втратити свої місця через роботів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися