Субота, 25 Травня, 2024

Ваш смартфон можуть «хакнути» під час перегляду YouTube

iPhone Youtube

При перегляді звичного відеоролика в інтернеті можна позбутися своїх приватних даних. Це довела команда дослідників з університету Берклі спільно з вченими з університету Джорджтауна. Вони на практиці показали, як можна зламати мобільний пристрій за допомогою голосових команд, вбудованих у відео на YouTube.

Приховані голосові команди, які використовуються для злому девайса, невловимі для людського вуха, але сприймаються мобільними пристроями. Стати жертвою такого нападу досить просто – потрібно подивитися відеоролик на YouTube. При цьому неважливо, на якому саме пристрої буде відтворено шкідливий ролик – смартфоні, ПК, планшеті або телевізорі, – команди будуть сприйняті голосовими помічниками на мобільному пристрої – Google Now або Siri.

Такі хакерські атаки можуть дозволити зловмисникам завантажити і встановити шкідливі програми, а також внести зміни в параметри і конфігурацію пристрою, що може призвести до порушення нормального функціонування смартфона.

Дослідники стверджують, що запобігти подібному злому можна, якщо ввести обмеження на пристрої щодо виконання голосових команд.

Вразливість голосових помічників уже не вперше робить їх ціллю для атаки. Французькі експерти ще у 2015 році попереджали про подібну можливість.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися