Ваша аватарка Facebook може почати загравати з відвідувачами

Дослідники вже показали можливі застосування нового типу зображень профілів Facebook.

Facebook може запустити опцію, про яку знають усі фанати історії Гаррі Поттера. У цьому фентезі портрети та фотографії були «живими» – вони могли усміхатися, моргати та просто кумедно поводитися. Саме над такою можливістю для аватарок користувачів працюють у соцмережі.

Для роботи майбутньої функції знадобиться лише єдина фотографія обличчя. Далі алгоритми соцмережі «вдихнуть» в неї життя, дозволяючи людині на знімку ставати сумною, веселою, злою тощо. Це не буде просто анімована GIF – все повинно виглядати так, ніби на картинці гримаси показує звичайна людина.

Нову функцію у Facebook розробляють разом з фахівцями Університету Тель-Авіва. Вони вже провели перші тести на добровольцях та кажуть, що спершу ефект видається дуже дивним. Але приблизно половина учасників експерименту повірила, що на них дивиться реальна людина, а не просто анімована аватарка. «Ми показали, що зображення профілів з реакцією можливі», – говорить один з розробників Хадар Авербах-Елор.

Для створення більш якісної анімації можуть використовуватися записані мімічні рухи самої людини – щось подібне сьогодні реалізоване в анімованих емотиконах Animoji від Apple. При цьому це не обов’язково повинен бути сам власник акаунту – це може бути будь-яка інша людина. Не потрібно навіть, щоб вони мали схожу зовнішність або були тієї ж статі. Алгоритми потім накладають на тривимірну карту таких рухів плоску фотографію з аватарки.

Дослідники вже показали можливі застосування нового типу зображень профілів Facebook. Наприклад, коли хтось клікає «лайк» під записом, аватарка автора може усміхнутися у відповідь. Інше використання – віртуальні реакції на відправлені повідомлення. «У майбутньому інструмент можуть поєднати із засобами обробки мови. Тоді при відправленні повідомлення людині можна буде побачити, як вона «відреагує» на сказане», – каже експерт.