Понеділок, 15 Квітня, 2024

Вчені придумали нове найпотужніше джерело енергії

Інженери ще не побудували жодного працездатного реактора на найбільш перспективному принципі – реакції синтезу ядер, – а вчені вже вигадали нове найпотужніше джерело енергії. Це синтез кварків, який обіцяє майже вдесятеро більше енергії, ніж зможе видавати ядерний синтез.

джерело енергії

Кварки – це субатомні частинки, з яких саме складаються нейтрони та протони. Останні два є «цеглинками», з яких побудоване ядро кожного атома. Існує шість так званих покоління кварків, які розділені на три пари, і які називаються: верхій та нижній, дивний та зачарований, чарівний та істинний.

Проведені вченими з Університету Тель-Авіву та Університету Чикаго розрахунки показують, що при з’єднанні кварків виділяється енергія. Одне таке об’єднання потребує 130 мегаелектронвольт, виділячи при цьому на 12 мегаелектронвольт більше енергії.

Якщо в якості палива взяти важчі нижні кварки, тоді можна отримати при їхньому об’єднанні 138 мегаелектронвольт енергії. Це майже у вісім разів більше, ніж можна отримати в реакції синтезу водневих ядер. Остання поки не використовується в мирних цілях, однак на її основі вже давно функціонують водневі бомби – найпотужніша зброя. В ній при злитті кожної пари ядер водню виділяється 18 мегаелектронвольт.

Хвилюватися, що в світі з’явиться ще більш руйнівне озброєння, ніж воднева бомба, не варто. «Якби я хоч на мікросекунду подумав, що відкриття має військове застосування, я би його не публікував, – говорить один з вчених професор Марек Карлінер. – Розрахунки показали, що ланцюгова реакція на основі кварків буде неможлива. Переважно через те, що вони не існують достатньо тривалий час аби активувати свого сусіда. Плюс реакція синтезу нижніх кварків є суто теоретичною».

Хоча вчені не проводили синтез кварків, вони кажуть, що подібна ситуація можлива на установці «Великий андронний коллайдер».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися