Учені створили штучне листя

Науковці розробили біонічний лист, здатний перетворювати сонячну енергію на рідке паливо. Дослідники з Гарвардського університету стверджують, що створена ними система працює значно ефективніше за природні аналоги, повідомляє NV.ua.

Професор Деніел Носера, один із творців біонічного листа, називає розробку «штучною системою фотосинтезу». Система дозволяє розділяти воду на кисень і водень, а спеціальні бактерії перетворюють їх на рідке паливо. Ефективність перетворення енергії сонця в біомасу становить 10%, а в рослин цей показник дорівнює 1%.

Це вже другий варіант біонічного листа, який створили в Гарвардському університеті. Перша версія була досить низькоефективна, тому вчені допрацювали своє творіння. За допомогою «біонічного листа 2.0» можна отримувати ізобутанол, ізопентан та інші сполуки.

Професор Носера впевнений, що можна і далі підвищувати ефективність системи. Але вже зараз можна розглянути можливості для її комерційного застосування. Носера планує продовжити вдосконалювати свою технологію.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я