Четвер, 18 Квітня, 2024

Українські оператори домовилися обмінятися частотами заради 4G

Найбільші вітчизняні мобільні оператори домовилися про перерозподіл частот у діапазоні 1800 МГц для впровадження в Україні зв’язку четвертого покоління 4G у 2018 році. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ) Олександр Животовський.

«Вчора на зустрічі з СЕО «Київстару», Vodafone, і lifecell, що відбулася з ініціативи American Chamber of Commerce, досягнуто домовленостей щодо рефармінгу частот діапазону 1800 МГц. Дуже дякую командам трьох операторів, що погодилися на компроміс, запропонований НКРЗІ», – написав він.

За словами Животовського, перший конкурс відбудеться на частоти в діапазоні 2600 МГц вартістю 2,3 млрд гривень. Сьогодні ними володіє компанія «ММДС Україна», яка входить до холдингу «СКМ» Ріната Ахметова. Другий конкурс відбудеться з діапазону 1800 МГц, у якому сьогодні працюють усі три найбільші українські мобільні оператори, які використовують ці частоти для зв’язку 2G GSM. Вартість ліцензій на цей діапазон складе приблизно 4 млрд гривень.

Керівник регулятора зазначив, що для проведення конкурсу необхідно, щоб уряд затвердив зміни до чинного план радіочастотного ресурсу, вартість ліцензій і порядок конверсії, які вже пройшли погоджувальні процедури в міністерствах.

Нагадаємо, запуск 4G у 2017 році запланували ще два роки тому. У 2015 році Президент України Петро Порошенко підписав відповідне розпорядження «Про забезпечення умов для впровадження 4G» №445/2015, про що повідомив на сторінках своїх акаунтів у Twitter і Facebook.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися