Неділя, 10 Грудня, 2023

Учені створили штучний інтелект, який підкоряється думкам людини

Генеративний штучний інтелект творить дива, створюючи тексти, фото, аудіо, відео за командою користувача. Ці команди треба віддавати, друкуючи їх на клавіатурі. Однак новий штучний інтелект від дослідників Техаського університету в Остіні робить крок вперед та прибирає цей етап. Він зчитує команди безпосередньо з думок користувача.

Опублікована вченими стаття в журналі Nature, показує, як їхній штучний інтелект GPT-1 інтерпретує активність мозку людини через його кровотік за допомогою фМРТ (fMRI, функціональна магнітно-резонансна томографія). Так алгоритм може зазирнути в думки людини, отримуючи інформацію про те, що користувач чує, говорить або уявляє.

Особливість системи в тому, що вона працює без будь-якої інвазивної хірургії чи будь-якої прив’язки до самого пацієнта.

Дослідники відзначають, що через використання техніки fMRI штучнийі нетелект GPT-1 не може розібрати конкретні слова, про які може подумати суб’єкт. Оскільки модель екстраполює команди з активності мозку, а не шукає сигнали конкретної команди, деякі деталі втрачаються під час такого «перекладу».

Наприклад, один учасник дослідження прослухав запис: «У мене ще немає водійських прав». Обробляючи дані фМРТ, отримані з моменту, коли учасник почув слова, GPT-1 повернув оригінальне речення, яке означає «Вона ще навіть не почала вчитися водити».

Отже, система не транскрибує думки дослівно, але вона розуміє їх загальне значення або «суть», як дослідники охарактеризували деякі результати GPT-1.

GPT-1 може допомогти пацієнтам з БАС або афазією спілкуватися. Крім того, такі технології можуть використовуватися користувачами для «запису» своїх думок або виявлення нових можливостей роботи чи розвитку на базі ідей користувача.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися