Веб-сайти навчилися добувати криптовалюту після закриття браузера

Експерти встановили, що, попри видиме закриття вікна браузера, насправді Google Chrome не закривається, а залишається в оперативній пам'яті комп’ютера

Кілька місяців тому стало відомо, що веб-ресурси почали випробовувати новий спосіб заробітку – видобування криптовалюти на комп’ютері користувача, поки той відвідує сайт. Однак заробіток від такого підходу був невеликим, оскільки сторінки відвідуються не довше кількох хвилин. Нещодавно стало відомо, що веб-ресурси подолали це обмеження та продовжують добувати криптовалюту після закриття браузера.

Фахівці Mcafee Labs провели тести таких веб-ресурсів у браузері Google Chrome. Після закриття браузера зі звичайним сайтом навантаження на процесор (CPU) відразу падає приблизно до нуля. Але при закритті сайту з вбудованим майнером CPU залишається навантаженим на колишньому рівні понад 60%. Для маскування скрипт видобування криптовалюти грамотно не завантажує процесор на максимальний рівень.

 

закриття

 

Експерти встановили, що, попри видиме закриття вікна браузера, насправді Google Chrome не закривається, а залишається в оперативній пам’яті комп’ютера. Скрипт відкриває невидиме спливаюче вікно типу pop-under, яке додатково ховається за годинником на панелі завдань. Це вікно ледь видно, якщо в Windows використовується тема оформлення з ефектами напівпрозорості.

Тим, хто не бажає ділитися процесорною потужністю свого ПК з веб-сайтами, фахівці Malwarebytes Labs радять контролювати закриття браузера через диспетчер завдань. Також можна періодично змінювати висоту панелі завдань, що змушує приховане вікно pop-under проявитися.

 

Перша інформація про майнінг криптовалюти веб-сайтами почала з’являтися у вересні. Тоді це виглядало лише як випробування нового способу заробітку окрім реклами. Першим на спробі використати процесорні потужності відвідувачів попався файлообмінний ресурс The Pirate Bay. Потім з’явилася інформація про іноземні сайти, такі як uptobox.com, showtime.com. Через кілька днів ЗМІ повідомили про деякі українські веб-ресурси, що належать холдингу УМХ – Football.ua, Korrespondent.net, iSport.ua, tochka.net, – які добували криптовалюту Monero. Загалом на кінець вересня криптовалюту добували 220 ресурсів – це 0,22% усього топу інтернету. Їхня загальна аудиторія складає приблизно 500 млн осіб у всьому світі – США, Китай, Південна Америка, Європа, Росія, Індія, Іран. За три тижні вересня вони отримали $43 000, тому експерти вважають, що зараз на майнінгу можуть заробити лише ресурси з великою аудиторією, і закликають перестати виконувати його таємно. Відкрито запитавши дозволу в користувача, вважають фахівці, веб-ресурси зможуть підвищити свої заробітки.