Мобільні додатки – чим моніторити здоров’я

Стежити за станом організму можна не тільки за допомогою регулярних відвідувань лікаря. Для цього підійде і смартфон зі спеціальними програмами на борту.

Відразу нагадуємо: при серйозних захворюваннях або травмах жоден девайс не допоможе – тут потрібно терміново звертатися до лікарні. Але простежити, чи достатньо води ви випили за день, скільки калорій витратили і отримали, чи в нормі пульс та інші показники організму, можна і за допомогою смартфона. Про додатки для цих цілей мова і піде далі.

Стежимо за пульсом

Дізнатися, як часто скорочується серце, допоможе програма Runtastic Heart Rate. Для того щоб нею користуватися, у вашому смартфоні повинен бути спалах. Саме з його допомогою, а також камери пристрою додаток і стежить за пульсом.

Принцип його роботи простий: палець підноситься до камери і трохи стискається, а спалах деякий час його висвітлює. Оскільки шкіра на кінчиках тонка, а капіляри проходять зовсім близько від її поверхні, камері досить просто вловити ритм їхніх розширень і скорочень. На підставі цих даних програма і обчислює скорочення серцевого м’яза.

Додаток вміє будувати графіки і вести «щоденник» вимірювань, у тому числі з нотатками господаря і зазначенням самопочуття при замірах. При бажанні можна навіть поділитися результатами в соціальних мережах – Google+, Facebook або Twitter. Ця функція дозволяє не тільки хвалитися перед друзями, але й може принести реальну користь, наприклад, якщо потрібно відправити показники лікареві.

Доступний додаток для Android і iOS. Якщо він вам з якоїсь причини не сподобався, можна знайти масу аналогів, які працюють за тим же принципом. Ключові слова для пошуку в магазинах додатків – «Heart Rate».

Дотримуємося водного балансу

Якщо виміряти пульс можна і вручну (хоч це не так зручно і швидко, як додатком), то не так справа йде з вживанням води. Якщо нам не хочеться пити, це ще не означає, що в організм надходить достатня кількість вологи. Наприклад, чай, кава і вже тим більше алкоголь сприяють зневодненню тіла, хоча відразу після їхнього вживання спрага зазвичай не наступає.

Щоб вести контроль споживання води, можна використовувати український додаток Waterbalance. Він дуже простий і при цьому наочний. Для початку в ньому потрібно вказати свою стать, зріст, вагу і вік. Потім – режим дня, а саме час пробудження, обіду і відходу до сну (а за наявності тренувань або фізичних навантажень – і їхній розклад). Залежно від цих показників, а також погоди (її програма дізнається для вашого місця розташування, якщо їй дозволити це робити), додаток розрахує необхідну кількість випитої води в день.

Щоб не забувати вчасно пити, на екрані відображається силует людини. Кількість спожитої рідини прямо впливає на його заповнення водою. Для цього в спеціальному розділі потрібно чесно вказувати, що і скільки ви пили (краще за все робити це безпосередньо після пиття). Залежно від цих даних програма підвищить або знизить шкалу насичення організму водою. Ваше завдання – за день заповнити силует від п’ят до маківки. Якщо це виходить, з водним балансом все в повному порядку.

Працює додаток під Android та iOS, а схожі шукаються за ключовими словами «water» і «hydro».

Харчуємося правильно

За кількістю споживаних калорій потрібно стежити так само пильно, як і за водним балансом. У цьому допоможе додаток «Калькулятор калорій». У ньому можна вказувати власне меню, розраховувати кількість необхідних калорій і порівнювати з спожитими. Додаток враховує не тільки з’їдені продукти, а й фізичні вправи, завдяки чому інформація виходить максимально точною.

Для більшої зручності в «Калькуляторі калорій» є шаблони. Вони дозволяють в один клік вводити дані про з’їдене, наприклад, якщо на сніданок ви кожен день вживаєте один і той самий набір продуктів. Їх, до слова, у додатку дуже багато, починаючи від гарнірів і м’яса і закінчуючи легкими десертами. І для кожного (залежно від порції) позначено кількість калорій. У платній версії програми – «Калькулятор калорій плюс» (коштує вона 18 грн) – можна підрахувати кількість білків, жирів і вуглеводів. Це може знадобитися тим, хто сидить на серйозній дієті або просто дуже уважно стежить за харчуванням.

Завантажити додаток можна з Google Play та iTunes.

Перевіряємо зір

Стежити за гостротою зору допоможуть спеціальні програми-тести. Одна з них – Eye test. У її арсеналі є кілька поширених методів перевірок, серед яких тест на сприйняття кольорів, гостроту зору, схильність до глаукоми та інші.

Незважаючи на те, що додаток англійською мовою, користуватися ним дуже просто: список тестів знаходиться в основному вікні, а що потрібно робити, можна зрозуміти інтуїтивно. Це для тих, хто англійської не знає зовсім, іншим же буде все зрозуміло і так. Деякі з тестів у програмі супроводжуються голосовими інструкціями, інші просто текстовими підказками і відповідями. Зрозуміло, що візит до офтальмолога такий додаток не замінить, але от приводом для його відвідин перевірка може стати, адже спочатку проблеми в повсякденному житті практично не помітні і виявляються саме за допомогою подібних тестів.

Додаток доступний виключно під Android, але власникам iPhone засмучуватися не варто: в iTunes за ключовими словами «eye test» або «vision test» знайдеться чимало схожих.

Вимірюємо тиск

За допомогою смартфона можна міряти не тільки пульс, але і тиск. Робиться це за допомогою програми Acc. Blood Pressure (BP) Monitor. Робота з ним відбувається всього в два кроки: на першому етапі потрібно вказати стать і ввести пульс (тут стане в пригоді перша програма з огляду), на другому прикласти палець до екрана дисплея і потримати його близько 10-15 секунд. Сидіти при цьому треба спокійно.

Розробники стверджують, що точність вимірювання складає +/- 5%, а визначається за тиском у капілярах, яке вловлює сенсор екрана. Перевірити це не вийшло, оскільки не знайшлося під рукою тонометра для звірки. Але, за відчуттями, показання досить точні.

Завантажити додаток можна під Android. Для iOS подібні програми шукаються за ключовими словами «Blood Pressure».

Занурюємося в сон

Якісний сон дуже важливий для хорошого стану організму. А засинати допомагають релаксаційна музика і ненав’язливі фонові звуки. У додатку Music Therapy for Sound Sleep їх зібрано 14 типів – від потріскування багаття до шуму прибою. У програмі є і міксер, де ці звуки комбінуються. Робити це можна в довільному порядку, наприклад, поєднати щебетання птахів зі звуком грози, потріскування багаття і шуму хвиль.

Кожен набір можна зберегти під певним ім’ям для подальшого використання, а крім цього, у додатку за замовчуванням відразу є вісім якісних шаблонів. Фоновою музикою виступає меланхолійна партія на фортепіано. Є в програмі і будильник, а також таймер програвання.

Додаток доступний на Android. Подібні для iOS можна пошукати за ключовими словами «music» і «sleep».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я