П’ятниця, 14 Червня, 2024

Велике відро піску – новий хіт у накопичувачах енергії

Компанія у Фінляндії створила незвичайне рішення для зберігання відновлюваної енергії. Це рішення є акумулятором, який використовує пісок як свій ключовий елемент для зберігання енергії. Використовувати новий піщаний енергоакумулятор пропонується в парі з відновлюваними джерелами електрики.

Polar Night Energy і енергетична компанія із Західної Фінляндії Vatajankoski уже побудували систему зберігання, яка може накопичувати електроенергію як тепло в піску. Фіни кажуть, що це перша повністю працююча комерційна установка накопичення енергії на основі піску.

Технологія Polar зберігає енергію від вітрових турбін і сонячних панелей, коли вони мають надлишкову генерацію. Електрика нагріває повітря всередині цистерни з піском. Накопичена піском теплота потім використовується для тепломережі, яку обслуговує Ватаянкоскі.

Пісок недорогий і дуже ефективний для зберігання тепла при температурі від 500 до 600 градусів Цельсія. Polar каже, що його технологія може підтримувати пісок «гарячіше, ніж печі в типових саунах» протягом місяців. Тепло пропонується використовувати протягом довгих фінських зим.

Коли настає час використати накопичену енергію, крізь пісок пропускають воду із системи теплопостачання, яка потім подається в будинки, офіси та навіть басейни. На даний момент піщана батарея Polar обслуговує лише одне місто, і досі незрозуміло, чи можна розширити технологію.

Ефективність такого накопичувача енергії різко падає, коли потрібно повертати не тепло, а електрику.

Сьогодні у світі йде активний пошук кращих систем зберігання енергії. Традиційні гідроакумуляторні станції здатні накопичити дуже багато енергії та зберігати протягом значного часу, однак вони потребують значних капітальних вкладень та спеціального рельєфу.

Інші гравітаційні проєкти використовують для накопичення енергії важкий сухий вантаж, наприклад, заповнені вагони. При спуску вони також генерують електрику.

В деяких регіонах збирають відпрацьовані акумулятори електромобілів, створюючи гігантські літій-іонні батареї.

Батареї, що накопичують тепло, також не є новинкою – багато років використовуються енергоакумулятори на основі розплавлених солей металів. Однак такі рішення програють у вартості бочці з піском.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися