Відбитки – нові пін-коди для кредиток

Розплатитися в магазині чи зняти гроші з банкомату можна буде без введення чотиризначного паролю. Його замінить відбиток пальця, що повинно підняти безпеку платежів через картки та спростити користування ними. Новий тип карток запроваджує Mastercard, яка обіцяє їхню публічну доступність вже наступного року.

Нові картки, які платіжна система розробила разом з норвезьким стартапом Zwipe, мають вбудований сканер відбитків та бездротове пересилання інформації. Тому для оплати нею достатньо взяти її так, щоб палець лежав на сканері, та провести поряд зі зчитувачем. Розробники кажуть, що новинка має сподобатися технічним ентузіастам та літнім людям, яким часто важко запам’ятати пін-код. Самі картки не мають батареї, а енергію беруть від радіохвиль зчитувача.

Біометричну ідентифікацію намагається пристосувати до платежів не лише Mastercard. Цього року Польща стала першою країною в Європі, що почала розміщувати банкомати, у яких можна отримати гроші через власний палець. Їхня мережа на даний час нараховує 2 тис. машин, і вони зчитують не відбитки, а мережу кровоносних судин пальця: