Субота, 15 Червня, 2024

Як стежити за виборами

До позачергових парламентських виборів 2014 року залишилося вже менше тижня. Ми вирішили зробити добірку інтернет-ресурсів, які допоможуть отримати якомога більше інформації і зрештою зробити правильний вибір.

Офіційний ресурс

Головним сайтом майбутніх виборів є сайт Центральної виборчої комісії України. Саме він є першоджерелом усієї передвиборчої інформації.

На ньому є розділ, присвячений технічному забезпеченню майбутнього голосування. Там можна знайти списки дільниць по всій Україні та за кордоном, разом з їхніми адресами, переліком громадських організацій, яким надано дозвіл мати офіційних спостерігачів, інформацією щодо акредитації журналістів та багатьма іншими документами.

Також у домені ЦВК є окремий портал, присвячений жовтневому голосуванню. На ньому зібрано всю інформацію стосовно всіх партій та кандидатів, які беруть участь у виборах. Там можна подивитись списки, почитати біографії конкретних осіб, слідкувати за ходом виборів у день голосування та за підрахунком голосів після.

Інформаційні портали

Узагальнену інформацію про парламентські вибори 2014 можна знайти у Вікіпедії. Її там не дуже багато – лише основні моменти, наприклад, список партій, що беруть участь у виборах, та їхні кандидати з перших десяток списків, законодавчі зміни з часу виборів минулих, соціологічні дослідження та інші подібні дані.

А щоб тримати руку на пульсі подій та відслідковувати всі новини, можна скористатись послугами сайтів новин. Тим пак, що на деяких з них виборам присвячені окремі розділи, інформація в яких стосується лише цієї теми. Вони є на сайті «Дзеркала тижня», «РКБ Україна», Online.ua, на інших інформаційних ресурсах такі новини можна шукати за допомогою тегів.

Інтернет-голосування

Дізнатись, кому віддають перевагу виборці, можна не лише із соціологічних досліджень, а й з різноманітних інтернет-сервісів, де проводяться віртуальні вибори. Вони, правда, дають уявлення лише про симпатії дуже вузької категорії виборців (наприклад, користувачів Facebook), проте це теж цікаво – дізнатись уподобання та переконання тих, хто відноситься з тобою до однієї категорії людей. Така «голосувалка» є у Facebook. Згідно з поточними результатами, на першому місці там йде «Самопоміч» із майже половиною голосів, а на другому – «Правий сектор», за який віддав голос кожен десятий учасник опитування. Такі дані суттєво різняться з результатами соцопитувань, які віддають цим партіям значно менщі відсотків, проте гарно показують настрої публіки у Facebook. Своїми вподобаннями в голосуванні поділились більш як 33 тис. користувачів цієї мережі.

Інший майданчик – це проект «ПроСвіт». На ньому можна висловити свою точку зору, віддавши голос одразу за сім партій. Там теж у лідерах «Самопоміч» і ПС, а от сам сайт у користуванні не дуже зручний. Його інтерфейс сильно перевантажений, а дизайн важкуватий для сприйняття.

А от на сайті ukraine-elections.com.ua підхід більш серйозний. Обрати тут можна лише одну партію, а для того, щоб проголосувати, слід вказати регіон проживання, вік, стать, та адресу електронної пошти, на яку прийде лист-підтвердження. Лише після того, як ви перейдете за посиланням у ньому, ваш голос додасться одній з партій. На цьому сайті також на першому місці «Самопоміч», а от ПС з другого місця потіснила партія 5.10. Окрім голосування користувачів, на сайті регулярно публікуються соціологічні дослідження від різних компаній, а також різноманітна корисна інформація.

Протидія порушенням

На кожних виборах є чимало різного роду порушень, починаючи з банального незнання деякими членами комісій законодавства і закінчуючи спробами фальсифікації волевиявлення. У МВС для відслідковування таких подій є інтерактивна мапа повідомлень про правопорушення. Ресурс зроблено дещо топірно. На це вказує навіть те, що в нього немає доменного імені – лише скромна IP-адреса. Повідомлення розміщуються на карті України згідно з їхньою географією. При виборі тих чи інших груп йде перенаправлення на текстові варіанти. Також на сайті є графік і стрічка новин. Остання працює дуже дивно, наприклад, заклик «допомогти 9-річній Ані» повторюється в блоці аж сім разів.

Ще одна ініціатива МВС – спільнота Stop Подкуп у Facebook (як відомо, теперішній міністр внутрішніх справ дуже полюбляє цю мережу). Там правоохоронці планували збирати заявки про спроби підкупу виборців. Невідомо, як цей процес проходить, але група не дуже популярна – усього 3 тис. учасників.

Інтерактивну мапу можна знайти і на сайті руху «Опора». Там можна шукати їх за конкретними регіонами, партіями і типом порушень – усе вибирається у відповідних меню. Також там є телефони гарячих ліній, куди можна повідомляти про порушення. В арсеналі «Опори» є й додаток для Android під назвою «Вибори 2014» – це такий собі інформаційний збірник для спостерігачів та журналістів, де можна почитати чинне законодавство, різноманітні інструкції, посібники для спостерігачів та іншу корисну інформацію.

Мобільні додатки є й у проекту «Опір». На цьому сайті можна відслідковувати повідомлення про порушення під час виборів у реальному часі та самому подавати їх. Зараз же там висить стрічка, що залишилася з весняних виборів Президента. А що стосується безпосередньо додатків, то вони є і для Android, і для iOS. Це фактично мобільні версії сайту з усіма його інструментами, а створювали їх для того, щоб скарги можна було надсилати безпосередньо з місця подій, не шукаючи стаціонарний ПК чи ноутбук.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися