Вівторок, 23 Липня, 2024

Відеоігри допоможуть відновити згорілий Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам)

У Франції цього тижня сталася історична пожежа, яку згадуватимуть навіть через століття. Майже тисячолітній Собор Паризької Богоматері (Нотр-Дам) згорів разом з купою історичних пам’яток, з його головною принадою – стометровим шпилем – включно. Влада різних країн та меценати вже виділили загалом €600 млн на відновлення, а в точності відтворити вигляд 850-річного собору допоможуть сучасні відеоігри.

У 2014 році вийшла гра Assassin’s Creed Unity, і в ній майже з ідеальною точністю створили віртуальну копію собору. Дизайнери переносили в цифрову модель навіть найдрібніші особливості, з положенням окремих цеглин включно. На таку роботу вони витратили близько двох років.

Сьогодні на серверах Ubisoft досі зберігаються усі створені 3D-моделі, фотографії та інші матеріали. Це французька компанія, й експерти переконані, що вона з радістю поділиться цими файлами з реставраторами собору.

Додаткову допомогу з відновлення може надати робота інших фахівців. Наприклад, історик мистецтва Ендрю Таллон при вивченні собору використовував лазерні сканери, щоб точно скопіювати в цифрову модель інтер’єр та екстер’єр будівлі. Він сканував з 50 локацій та зібрав понад 1 млрд точок даних. Похибка координат цих точок не перевищує 5 мм. Стаття про його роботу вийшла у 2015 році в журналі National Geographic.

Однією з причин пожежі Нотр-Даму 15 квітня 2019 року називають реставрацію, яка проходила в соборі, а її тяжкість – дерев’яними будівельними лісами, що обкутували будівлю, а також дерев’яним шпилем. При цьому пожежники не могли використати «важку артилерію» у вигляді пожежних літаків через побоювання подальшого руйнування собору та навколишніх будівель від миттєвого скидання на них багатьох тонн води.

Прогнозується, що собор, який щороку відвідувало 13 млн туристів, закриють на реставрацію на майже 20 років. Частково його можуть відкрити для відвідування вже за 3-5 років. Основну проблему для відновлення може складати шпиль, на створення якого у XIX столітті пішло понад 1300 дубів. Сьогодні лише зібрати такий запас цієї деревини може потребувати кілька років.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися