Віджети на iPhone породили новий тип соцмереж – соцмережі домашнього екрану

Віджети на iPhoe стали можливими у 2020 році, коли Apple представила їх у iOS 14. З часом розробники зрозуміли, що віджети можуть не просто прикрашати екран смартфона, вони можуть дати додаткам більше можливостей.

BeReal, LiveIn, Locket – усе це назви соцмереж нового покоління. Вони почали з’являтися після того, як Apple запустила віджети на екрані iPhone. У цих нових соцмережах користувачі взаємодіють між собою через пуш-повідомлення та віджети, а не через спеціальний додаток з безкінечною стрічкою, як це нині зроблено у Facebook, Instagram, TikTok та інших.

Віджети на iPhoe стали можливими у 2020 році, коли Apple представила їх у iOS 14.

З часом розробники зрозуміли, що віджети можуть не просто прикрашати екран смартфона, вони можуть дати додаткам більше можливостей.

Запуск Locket у грудні 2021 року показав зовсім нову ідею використання віджетів. Програміст Метт Мосс вважав, що було б розумно використовувати віджет, щоб надсилати фотографії своїй дівчині, коли на відстані один від одного. Незабаром його друзі почали вимагати доступу до цієї програми.

З тих пір Locket розширився з iOS на Android, і, за оцінками аналітичної компанії Sensor Tower, загальна кількість установок складає 20 мільйонів. Популярність цього додатку трохи впала, оскільки з’явилися нові конкуренти.

Інший додаток BeReal з’явився в грудні 2019 року – до того, як віджети iPhone стали широко доступними. Ця соціальна програма заохочує користувачів зробити фотографію протягом 2 хвилин після отримання push-сповіщення за допомогою камери BeReal, яка одночасно робить фото та селфі. Ідея полягає в тому, щоб дати користувачам можливість бачити, чим займаються їхні друзі в режимі реального часу. До цього року BeReal спостерігав стабільне, але не новаторське зростання, досягнувши 1,9 мільйона встановлень у всьому світі, згідно з даними Sensor Tower.

Потім, у лютому 2022 року, BeReal використала ідею на головному екрані фіксувати реакцію друзів на публікації користувачів. Це доповнення дозволило BeReal відображати фотографії друзів у віджеті. У квітні компанія Apptopia повідомила, що кількість активних користувачів BeReal зросла на 315% з початку року і що 65% її завантажень за весь час припали на цей рік. З тих пір ця цифра зросла приблизно до 86%, зазначає Sensor Tower, оскільки зараз додаток має загалом 13,9 мільйонів інсталяцій протягом усього життя. Протягом 2022 року популярність BeReal різко зросла. Дані свідчать, що лише цього року BeReal набрав близько 12 мільйонів установок.

Ще одним претендентом на частину цього ринку є LiveIn, яке запущено в січні 2022 року. Цей додаток соціальної мережі на домашньому екрані має свої особливості. Замість того, щоб просто надсилати фотографії селфі на телефони друзів, користувачі також можуть надсилати відео та малюнки. Ще одна нова функція дозволяє користувачам створювати фотографії та відео дуетом, беручи приклад з аналогічної функції у TikTok.

На додаток до звичайного обміну фотографіями та віджетів, ці нові соціальні мережі затримують користувачів можливістю переглядати свої минулі спогади. Цей вид фотоархіву не є новою концепцією – він натхненний функціями Facebook і Snapchat Memories, але розроблений для досягнення тих же результатів з більш молодою аудиторією.

Насправді, ці нові соціальні додатки взяли багато основних концепцій, нещодавно популяризованих Snapchat – доступ до друзів із реального життя, обмін приватними фотографіями, спонтанне та випадкове фотографування та спогади – і створили власні диференційовані платформи.

Ці три програми є лише невеликою кількістю прикладів соцмереж нового покоління, які використовують переваги віджетів на головному екрані телефону.

Серед інших найпопулярніших таких програм – Noteit Widget, який отримав 18,8 мільйонів інсталяцій; Loveit: Віджет Live Pic & Note (1,4 мільйона встановлень); Widgetshare (3,1 мільйона встановлень); Peek (704 тис. встановлень); Widgetpal (374 тис. установок), Snapwidget (185 тис. установок); Rocket Widget (127 тисяч установок); Comet: Віджет Live Friends (112 тис. установок).

Якщо ця тенденція збережеться, це може вплинути на інші популярні соціальні мережі, які в основному проігнорували цей новий шлях залучення користувачів і також не прийняли формат віджетів «живі фотографії від друзів».

Завдяки фільтрації соціального графіка до менших, простіших програм соціальних мереж на домашньому екрані, тепер також з’являється потенціал для створення соціальної мережі іншого типу, яку можна монетизувати по-новому, крім реклами. Ці програми можуть запроваджувати преміум-функції, службу підписки, пряму оплату тощо.

Але це майбутнє все ще під питанням, оскільки ще невідомо, чи додатки для соціальних мереж для домашнього екрану мають довготривалу стійкість серед історично непостійної молоді, яка їх прийняла.

За матеріалами: TechCrunch

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я