«Вікіпедія» заблокувала мафію в енциклопедії

Після кількох тижнів розслідування адміністрація «Вікіпедії» встановила 381 акаунт, який належав зловмисникам. Вони «кришували» статті в онлайновій енциклопедії, вимагаючи гроші за відсутність небажаних для автора правок, а також за створення рекламних постів.

Волонтери, які брали участь у розслідуванні, видалили також 210 статей, що створили чи редагували власники цього 381 акаунту. Матеріали стосувалися компаній, публічних людей та зірок. Причина видалення – рекламні цілі публікацій, спотворення в них інформації та порушення інтелектуальної власності.

Поведінка видалених акаунтів була схожою, що наштовхнуло адміністрацію енциклопедії на думку про їхню належність до одного угрупування. Зазвичай опубліковані ними матеріали проходили за таким алгоритмом:

1) хтось писав готову статтю, яку відхиляли з тих чи інших причин, найчастіше – через надмірну рекламність;

2) зловмисники починали редагувати публікацію для того, щоб вона пройшла модерацію;

3) потім вони з’язувалися з автором, часто видаючи себе за відомого в енциклопедії редактора. На цьому етапі зловмисники пропонували опублікувати статтю за гроші;

4) після передачі коштів стаття переходить у режим публікації;

5) зловмисники зв’язувалися з автором та говорили, що за певну платню (у деяких випадках це було $30 на місяць) вони продовжать захищати статтю від вандалізму та видалення.

Така поведінка порушує політику самої «Вікіпедії», оскільки може статися конфлікт інтересів, а також позначиться на якості публікацій. Уперше подібне правило ввели у 2004 році.

 

1 коментар

Comments are closed.