Понеділок, 4 Грудня, 2023

Купили новенький телефон? Перевірте його

Придбаний кілька хвилин тому абсолютно новий смартфон має бути чистим від вірусів та шкідливого програмного забезпечення. Але фахівці компанії з кібербезпеки G Data стверджують, що це не так. Вони знайшли понад 20 мобільних телефонів, які ще з магазинних полиць містили шкідливе ПЗ. При цьому виробник у зараженні гаджетів не винний.

«Хтось розблоковує телефон, завантажує туди віруси та знову його блокує», – сказав експерт G Data Енді Хейтер в інтерв’ю виданню PC World. Багато з таких підозрілих телефонів продається в Азії та Європі через сторонні магазини чи посередників. Серед постраждалих – телефони від Xiaomi, Huawei, Lenovo, Alps, ConCorde, DJC, Sesonn та Xido.

Спеціалісти G Data зв’язалися з кількома виробниками, серед яких Lenovo, чия модель S860 була заражена. У Lenovo відповіли, що цей телефон купили в стороннього продавця. Він чи якийсь інший посередник оснастив мобільник зловмисним ПЗ.

«Це єдиний подібний факт, – зазначає виконавчий директор із зовнішніх комунікацій Lenovo Рей Горман. – Ми завжди рекомендуємо клієнтам купувати гаджети в авторизованих магазинах та приймати лише ті, що йдуть в офіційній упаковці із заводськими пломбами».

Встановити наявність зловмисного програмного забезпечення користувачеві може бути складно, а видалити – неможливо. Фахівці G Data, наприклад, знайшли його всередині легального клієнта Facebook, який часто постачається з новими телефонами.

При цьому зловмисне ПЗ може читати та відправляти повідомлення, збирати та змінювати інформацію про дзвінки, координати GPS, записувати телефонні розмови та відправляти SMS на платні номери. Для видалення такої шкідливої програми необхідно розблокувати повний доступ до пам’яті телефона. У звичайному режимі це виконати не вдасться.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися